Ludzie i bogowie – To będzie nowy, historyczny hit anteny Telewizji Polskiej?

Data: 2020-09-13 21:36:19 Autor: tadas

Ludzie i bogowie" to polski serial realizowany przez Telewizję Polską, prezentyujący wydarzenia dziejące się w trakcie drugiej wojny światowej. Akcja prezentować będzie oddziału Pazur, funkcjonującego w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej.  

Obrazek w treści 

"Ludzie i bogowie" to polski serial z 2020 roku w reżyserii Bodo Koxa, prezentujący historię oddziału zajmującego się kontrwywiadem i wykonywaniem wyroków podziemnych. Produkcja skupia się na odwzorowaniu warunków okupowanej Polski oraz Warszawy z jej pięknem, które za moment zostanie unicestwione przez Niemców.

Co dokładnie wiadomo na temat serialu Ludzie i bogowie?

Ludzie i bogowie – opis, o czym jest serial?

Historyczny serial koncentruje się na zaprezentowaniu widzom oddziału Pazur, funkcjonującego w ramach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej, specjalizującej się na wykonywaniu kar śmierci za zdradę oraz udowodnione wykorami przestępstwa. Pierwowzorem był słynny "Wapiennik" z 1941 roku.

Zaprezentowane wydarzenia są wzorowane na rzeczywistych wydarzeniach rozgrywających się w trakcie drugiej wojny światowej w okupowanej Warszawie.

Ludzie i bogowie – wszystkie odcinki

Co warto wiedzieć na temat wszystkich odcinków tego serialu? Poszczególne epizody omawiamy w naszych specjalnych artykułach:

Sezon 1:

Ludzie i bogowie – 2 sezon?

"Czas honoru" był tak dobrym serialem w historii Telewizji Polskiej, że każda kolejna historyczna produkcja jest do niej porównywany w wyniku czego "Ludzie i bogowie" będą musieli przyciągnąć sporą ilość widzów z pozytywną opinią, gdyż tylko te elementy przełożą się na możliwe opracowanie kolejnego sezonu.

Ludzie i bogowie – zwiastun

Produkcja ma zapewnić widzom wielką porcję wyjątkowych scen wyjętych niemalże wprost z 1941 roku, oferując także imponującą ilość szczegółów i detali, związanych z ubraniami, dekoracjami oraz efektami, zabierającymi widzów do powojennej Warszawy.

Ludzie i bogowie – ile odcinków? Gdzie zobaczyć?

Pierwszy odcinek będzie można było zobaczyć w niedzielę 13 września 2020 roku od godziny 20:15 za pośrednictwem anteny stacji TVP 1 oraz w internecie, po emisji, za darmo poprzez platformę vod.tvp.pl.

Serial „Ludzie i bogowie" ma liczyć 13 odcinków, w ramach pierwszego sezonu. Sukces może się przełożyć na kolejne sezony oraz serie rozwijające losy bohaterów.

Odcinki obserwować możemy tradycyjnie w telewizji, w sieci poprzez vod.tvp.pl, z wcześniejszym dostępem do odcinków poprzez Strefę ABO.

Ludzie i bogowie – książka

Serial bazuje na autorskiej opowieści bazującej na okresie, warunkach ówczesnych oraz wspomnieniach historycznych, starając się zachować jak największą ilość detali, dzięki którym widzom łatwiej będzie samodzielnie wczuć się w klimat powojennej Warszawy.

Być może jednak zainteresuje Was książka Warszawa, autorstwa Marii Barbasiewicz.

Książkę Warszawa w dobrej cenie można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Zośka. Dopóki biło serce
Anna Stryjewska;
Zośka. Dopóki biło serce
Pokaż wszystkie recenzje