reklama

"Ludzie i bogowie": Kalińska doprowadza do zabójstwa polskich oficerów... Co wydarzy się w 11 i 12 odc Ludzie i bogowie?

Data: 2020-11-22 14:41:29 Autor: tadas

Ludzie i bogowie to kolejny serial Telewizji Polskiej z 2020 roku, zabierających z lekkością widzów do Warszawy z okresu drugiej wojny światowej, skupiając się na fikcyjnym oddziale znanym jako Pazur, inspirowanym realną jednostką zajmującą się eliminacją zdrajców, kolaborantów oraz szmalcowników. Co czeka fanów w odcinkach 11 i 12 odc Ludzie i bogowie?

Obrazek w treści 

Ludzie i bogowie to nowy serial Telewizji Polskiej poruszający historyczne wydarzenia w okupowanej Polsce.

Ludzie i bogowie – opis 11 odc

Co wydarzy się w 11 odcinku Ludzie i bogowie? Numery na odnalezionej broni nie zgadzają się z tymi z dokumentów, wobec czego oberwachtmeister uznaje, że pomylił je z modelami ze strzelnicy i chce wypuścić Onyksa na wolność. Niestety bahnschutz ze wszystkich sił chce dokonać zweryfikowania tożsamości naszego bohatera.

W ten sposób Onyks zostaje wysłany na Pawiak, natomiast Dager w tym samym czasie bierze wymarzony ślub z Jadwigą. Pod kościołem czeka na niego już Ostoja, informując o porwaniu przyjaciela. Dager przeprasza gości, ale musi natychmiast uratować swojego towarzysza niedoli.

Czytaj także: Najpopularniejsze książki października. Co kupowaliśmy w minionym miesiącu?

Nad uwolnieniem dowódcy pracuje także jego matka i Ostoja, otrzymujący od Józefa środki na wykup. Zarębów odwiedza w domu Zosia, starająca się pomóc. Nikt nie wie, że ta jest związana z Hamptsturmführerem SS, Alfredem Luftem, czuwającego nad przesłuchaniem Onyksa.

Zosia zgłasza, że dokonano aresztowania jej niewinnego kuzyna, a Luft otrzymuje nazwisko, pod jakim na Szucha występuje Onyks. Pazur dokonuje ataku na więźniarkę przewożącą więźniów na Szucha....

Ludzie i bogowie – gdzie obejrzeć 11 odc?

Gdzie można zobaczyć 11 odcinek Ludzie i bogowie? Najnowszy epizod zobaczyć będzie można w niedzielę, w niedzielę, 22 listopada na antenie TVP 1 od godziny 20:15.

Czytaj także: To nie jest dobry czas na ciężkie książki. Wywiad z Iwoną Banach

Po premierze odcinka w telewizji, nowy epizod zobaczyć będzie można także w Internecie – za pośrednictwem platformy vod.tvp.pl.

Ludzie i bogowie – opis 12 odc

Co stanie się w 12 odc Ludzie i bogowie? Dager nie może świętować, ba czuje się załamany po nieudanej akcji, spędzając trzy dni na piciu z Kukiem, znajomym z marynarki. Schreder, aptekarz umawia się spotkanie pomiędzy matką Onyksa oraz człowieka, który może odprowadzić do wykupu jej syna.

Niestety konfident Zaręba ma odmienne plany, przez co sytuacja się komplikuje. Dager dowiaduje się, że Schreder przekazał informacje o adresie matki i siostry Onyksa właśnie Zarębie. Obie kobiety muszą natychmiast uciec.

Czytaj także: Olimp w ogniu – zamach na życie prezydenta

Zaręba spotyka się z pułkownik Kalińską mamiąc ją obietnicą uwolnienia męża z obozu, a ta nabiera się an to kłamstwo. Obiecuje mu,m że zrobi wszystko co będzie potrzebne, aby uratować ukochanego. W ten sposób kobieta pomaga... gestapo w aresztowaniu polskich oficerów.

Dager z Wilkiem oraz Żbikiem za sprawą Kariny przedostają do mieszkania Kalińskiej, informując ją o wyroku ze strony państwa podziemnego. Podają jej szklankę z cyjankiem. Następnie Pazur udaje się na Brzeską, gdzie w szulerni zajmuje się eliminacją Zaręby.

Ludzie i bogowie – gdzie obejrzeć 12 odc?

Gdzie można zobaczyć 12 odcinek Ludzie i bogowie? Kolejny epizod zobaczyć będzie można w niedzielę, 29 listopada na antenie TVP 1 od godziny 20:15.

Czytaj także: "Ludzie i bogowie": Tożsamość Onyksa zostanie ujawniona? Co wydarzy się w 10 i 11 odc Ludzie i bogowie?

Po premierze odcinek zobaczyć będzie można także w Internecie – na platformie vod.tvp.pl.

Ludzie i bogowie – książka

Serial Ludzie i bogowie bazuje na historycznych wydarzeniach i faktycznej jednostce, jednocześnie nie towarzysząc publikacji książkowej, starając się samodzielnie prezentując własną opowieść. Być może zainteresuje Was publikacja Powstanie Warszawskie.

Książkę Powstanie Warszawskie w dobrej cenie można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.