Olimp w ogniu – zamach na życie prezydenta

Data: 2020-08-16 17:11:01 Autor: Piotr Piekarski

Olimp w ogniu to pochodzący z 2013 r. film sensacyjny z udziałem Gerarda Butlera. Produkcja przedstawia losy zamachu na Biały Dom i pojmania prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Obrazek w treścifot.: TVN/Monolith Films

Olimp w ogniu to pochodząca z 2013 r. sensacyjna produkcja z udziałem znanych gwiazd kina. Już niebawem film wyemitowany zostanie w telewizji.

Olimp w ogniu – opis

O czym jest film Olimp w ogniu? Produkcja przedstawia losy Mike Banninga, cenionego agenta operacyjnego, który przez lata zajmował się ochroną Białego Domu. Niestety, po wypadku z udziałem pierwszej damy, Banning zostaje zwolniony i odsunięty od najwyższych oficjeli, przez co nie potrafi poradzić sobie z codziennością.

Czytaj także: Nieuchwytny – na tropie groźnego mordercy

Wkrótce jednak dochodzi do nietypowego zdarzenia – Biały Dom zostaje zaatakowany przez grupę terrorystów. Atak się powodzi, a grupa zamachowców bierze prezydenta Benjamina Ashera za zakładnika.

Wkrótce jedyną osobą pozostała przy życiu, która nie tylko dobrze zna układ Białego Domu i jego słabe punkty, ale także – jest idealną osobą do odbicia prezydenta z rąk przestępców, zostaje zwolniony oficer. Banning będzie musiał powrócić do służby, by uratować głowę państwa.

Olimp w ogniu – obsada

Kto wystąpił w filmie Olimp w ogniu? W rolach głównych w produkcji wystąpili Gerard Butler, Aaron Eckhart oraz Morgan Freeman.

Czytaj także: "1920. Wojna światów" – film TVP 1 z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Angela Bassett, Finley Jacobsen, Dylan McDermott, Rick Yune oraz Melissa Leo.

Olimp w ogniu – gdzie obejrzeć?

Film Olimp w ogniu zobaczyć będzie można w listopadzie w telewizji. Produkcja wyemitowana zostanie w niedzielę, 22 listopada o godz. 20:00 na antenie TV Puls.

Czytaj także: "La Bandida": David Tovar ma kłopoty. Co wydarzy się w 43 i 44 odc La Bandida?

Oprócz tego film dostępny jest także w Internecie – na platformach VOD.

Olimp w ogniu – opinie

Film Olimp w ogniu otrzymał wiele pozytywnych opinii ze strony widzów. Widzowie podkreślali, że jest to intrygująca historia pełna zwrotów akcji i dynamicznej fabuły. Poziom zapewnia także świetna obsada aktorska i wysoka jakość efektów specjalnych.

Olimp w ogniu – książka

Film Olimp w ogniu powstał na podstawie oryginalnego scenariusza, co oznacza, że nie istnieje książka związana z tym tytułem.

Zamiast tego polecić możemy inny tytuł – powieść Behawiorysta Remigiusza Mroza. Przedstawia ona losy tytułowego specjalisty od mowy ciała, który rozpocząć ma negocjacje z terrorystą, który na swój cel wybrał miejskie przedszkole.

Książkę kupić można poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.