Jest już pierwszy zwiastun „Małych kobietek”!

Data: 2019-08-14 10:26:09 Autor: pobarski

W sieci pojawił się zwiastun Małych kobietek, amerykańskiej powieści wydanej pod koniec lat 70. XIX wieku. Za reżyserię odpowiada Greta Gerwig.

Małe kobietki film 2019Fot. mat. prasowe UIP Polska

W 1876 roku po raz pierwszy ukazała się powieść Małe kobietki stworzona przez Luisę May Alcott. Książka ta, pierwotnie skierowana do dziewcząt, była jedną z najpoczytniejszych książek autorki, doczekała się również wielu przekładów za granicą.

Małe kobietki – opis

Małe kobietki przedstawiają historię biednej rodziny Marchów, w której żyją cztery siostry: Meg, Amy, Jo oraz Beth. Dziewczęta żyją skromnie i nie mogą pozwolić sobie na wiele, jednak starają się, by w obliczu wojny secesyjnej ich życie było jak najbardziej normalne i radosne. Przygody dziewcząt stanowią pełne radości i entuzjazmu historie o rodzinie, dorastaniu i przyjaźni.

Małe kobietki to powieść kultowa, która lubiana jest przez wielu czytelników na całym świecie. Nic więc dziwnego, że doczekała się adaptacji filmowej. Jednak najnowsza produkcja nie jest jedyną ekranizacją. Pierwsze filmy na kanwie utworu Alcott powstały już w 1917 i 1918 roku. Kolejne pojawiły się m.in. w 1933, 1946, 1978 i 1994 roku. W 2018 roku powstał inspirowany historią dramat o tym samym tytule, a także miniserial w 2017 roku.

Małe kobietki – zwiastun

Wczoraj w sieci zadebiutował zwiastun promujący najnowszą produkcję, która tworzona jest z ramienia wytwórni filmowej Columbia Pictures. Tym razem jednak w produkcji udział wezmą nazwiska od dawna znane w świecie filmu. W rolach głównych wystąpią bowiem m.in. Emma Watson, Timothee Chalamet, Meryl Streep, Saoirse Ronan, Eliza Scanlen oraz Florence Pugh.

Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialna jest Greta Gerwig, aktorka i reżyserka, znana m.in. z udziału w filmie Jackie czy Plan Maggie. Premiera filmu planowana jest w Polsce na styczeń 2020 roku. Polską dystrybucją zajmie się United International Pictures.

Książkowe Małe kobietki możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Małe kobietki
Louisa May Alcott9
Okładka książki - Małe kobietki

Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje