"Małe kobietki" – wchodząc w dorosłość 

Data: 2020-12-25 09:04:23 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet
News -

Małe kobietki to film pochodzący z 1994, będący adaptacją kultowej powieści Louisy May Alcott. Tym razem Małe kobietki zaprezentowane zostaną w formie filmowej. 

Małe kobietki to jedna z tych książek, które stosunkowo często bywają ekranizowane. W 2019 roku na ekrany kin trafiła najnowsza adaptacja książkowego hitu, z kolei już niebawem w telewizji zobaczyć będziemy mogli kultową produkcję z 1994 roku. Co warto o niej wiedzieć? 

Małe kobietki – opis 

O czym jest film Małe kobietki z 1994 r.?  Produkcja skupia się na losach kilku sióstr, które nieoczekiwanie zostają wraz ze swoją mamą pozostawione same w domu, gdy ojciec, a zarazem głowa rodziny, wyjeżdża na wojnę secesyjną. 

Czytaj także: Małe kobietki 2. Czy istnieje kontynuacja filmowego hitu? 

W czasie nieobecności ojca, dziewczęta zaczynają dojrzewać i poznawać pierwsze smaki życia – w tym rozczarowanie, smutek i troski.

Małe kobietki – obsada

Kto wystąpił w filmie Małe kobietki z 1994 r.? W głównych rolach produkcji pojawiły się znane gwiazdy kina, wśród nich m.in. Winona Ryder, która wcieliła się w jedną z sióstr czy Kristen Dunst, która zagrała Amy March. 

Czytaj także: Jest już pierwszy zwiastun „Małych kobietek”!

Oprócz nich w produkcji wystąpili także Gabriel Byrne, Trini Alvarado oraz Claire Danes. 

Małe kobietki – gdzie obejrzeć? 

Gdzie można zobaczyć film Małe kobietki? Produkcja wyemitowana zostanie na antenie TVP Kultura w niedzielę, 31 października, o godz. 20:00. Powtórkę zobaczyć będzie można na poniedziałek, 1 listopada bieżącego roku równo o godzinie 15:00 na tej samej stacji. 

Czytaj także: "Osiecka". Co wydarzy się w 1 i 2 odc nowego serialu?

Film często emitowany jest także na antenie stacji Cinemax 2. 

Małe kobietki – opinie

Małe kobietki to ciekawie zrealizowana adaptacja, która z zachwycającą szczegółowością przedstawia losy dziewcząt żyjących w czasie wojny secesyjnej. Kolejne przygody sióstr March sprawiają, że seans jest niezwykle zabawny i przyjemny. 

Małe kobietki – książki 

Film Małe kobietki powstał na podstawie książki o tym samym tytule stworzonym przez Louisę  May Alcott. Powieść, pomimo wielu lat na koncie, wciąż świetnie się sprzedaje, a w ubiegłym roku ponownie stała się popularna za sprawą nowej filmowej ekranizacji.

Książkę kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Małe kobietki
Louisa May Alcott10
Okładka książki - Małe kobietki

Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie...

dodaj do biblioteczki
Reklamy