„Mamuśki mają wychodne” – szalona przygoda sfrustrowanych kobiet

Data: 2023-08-19 11:16:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Mamuśki mają wychodne to zabawna komedia z 2017 roku. Jej bohaterkami są kobiety zmęczone swoimi domowymi obowiązkami. Postanowią one się spotkać i przeżyć pewną przygodę.

Kadr z filmu „Mamuśki mają wychodne”fot. Kadr ze zwiastuna filmu / Rotten Tomatoes Indie / YouTube

Mamuśki mają wychodne to amerykańska komedia opowiadająca o wyjątkowej przygodzie czterech sfrustrowanych kobiet. Za reżyserię filmu odpowiada Alethea Jones. Scenariusz został napisany przez Julię Rudd

Mamuśki mają wychodne – opis 

Mamuśki mają wychodne to opowieść o czterech kobietach: Emily, Kate, Melanie i Jamie. Bohaterki na co dzień zajmują się dziećmi i domem, co tylko wzmaga ich zmęczenie i frustrację. Codziennie widują się w przedszkolu do którego zaprowadzają swoje pociechy. Pewnego dnia postanawiają lepiej się poznać, by chociaż na moment odetchnąć od obowiązków. 

Czytaj także: Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Chociaż początkowo bohaterki nie pałają do siebie największą sympatią, to jednak szybko zaczynają się dobrze dogadywać. Po wspólnej kolacji ruszają one do klubów. Ich wyjście zmienia się w szaloną przygodę.

Mamuśki mają wychodne – obsada 

W postaci przyjaciółek wcielają się: Toni ColletteKatie AseltonBridget Everett oraz Molly Shannon. Pierwszą z nich wielu może kojarzyć z filmów takich jak: Siostry, Pasażer nr 4, czy Na noże.

Czytaj także: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

W pozostałych rolach występują: Adam Scott, Rob Huebel, Adam Levine, Paul Rust, Paul Rudd, Jaz Sinclair, Owen Vaccaro, Hart Denton i inni. 

Mamuśki mają wychodne – gdzie obejrzeć? 

Mamuśki mają wychodne to film, który miał swoją premierę w 2017 roku. Aktualnie jednak produkcję będzie można zobaczyć w TV. Już dziś – 19 sierpnia 2023 roku – zostanie on wyemitowany na TVN-ie o godzinie 20:00.  

Czytaj także: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Film zobaczyć można także w Internecie – za pośrednictwem platform VOD. 

Mamuśki mają wychodne – opinie

Mamuśki mają wychodne to zabawna komedia, która będzie idealnym wyborem na niezobowiązujący seans. Akcja produkcji wciąga, ale równocześnie można łatwo za nią podążać.

Czytaj także: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Seans, poza fanami amerykańskich komedii, polecamy również osobom, które tak samo jak bohaterki, także chciałyby się rozerwać. Powinniście również obejrzeć tę produkcję, zwłaszcza jeśli jesteście jeśli jesteście miłośnikami którejś z aktorek odgrywających główną rolę.

Mamuśki mają wychodne – książka

Mamuśki mają wychodne to film, który powstał na bazie własnego scenariusza. Jeśli jednak chcielibyście przeczytać coś z podobnym klimatem, to możemy polecić Wam powieść Matka (prawie) idealna autorstwa Kerry Fisher. Jest to komedia romantyczna, o bohaterce, która z dnia na dzień zyskuje niespodziewany awans do wyższej klasy społecznej. 

Książkę Matka (prawie) idealna kupić można poniżej: 

Tagi: komedie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje