Marcin Dorociński nie znał książki, w ekranizacji której zagrał

Data: 2019-03-29 06:13:50 Autor: pobarski
News - Marcin Dorociński nie znał książki, w ekranizacji której zagrał

W miniony weekend swoją premierę miała ekranizacja bestsellerowej książki Joanny Bator – Ciemno, prawie noc. O nowym obrazie stworzonym na podstawie powieści cenionej pisarki od paru tygodni mówi się dość głośno. Teraz zaskakiwać może wyznanie jednego z aktorów.

Wśród ekipy, która stworzyła ekranizację Ciemno, prawie noc znajduje się Marcin Dorociński – 45-letni polski aktor filmowy i teatralny. Na swoim koncie mężczyzna ma role m.in. w produkcjach Moje córki krowy, Pod mocnym aniołem czy Hela w opałach.

W ekranizacji książki Bator Dorociński zagrał Marcina Schwartza, jednego z głównych bohaterów w historii. Schwartz to postać, która pomaga Alicji (w tej roli Magdalena Cielecka) rozwiązać zagadkę zaginionych dzieci. Jednak bohaterka do samego końca nie może być pewna zamiarów skrytego kolegi.

Choć Dorociński grał w filmie jedną z najważniejszych postaci, to jednak – jak ostatnio przyznał – nie przeczytał książki Joanny Bator przed realizacją filmu. Jak podaje popularny portal plotkarski, Dorociński celowo nie chciał zapoznać się z wizją Schwartza stworzonego przez Bator, by nie inspirować się jego zachowaniem i „sugestiami zawartymi w książce”.

Mamy nadzieję, że aktor przeczytał przynajmniej książki, które poleca na okładkach – na przykład Naturalistę lub Kryształowych. Świeżą krew Joanny Opiat-Bojarskiej.

Foto: Adam Golec/Aurum Film

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ciemno, prawie noc
Joanna Bator20
Okładka książki - Ciemno, prawie noc

Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat...

dodaj do biblioteczki
Autor
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje