Marcin Dorociński nie znał książki, w ekranizacji której zagrał

Data: 2019-03-29 06:13:50 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Marcin Dorociński nie znał książki, w ekranizacji której zagrał

W miniony weekend swoją premierę miała ekranizacja bestsellerowej książki Joanny Bator – Ciemno, prawie noc. O nowym obrazie stworzonym na podstawie powieści cenionej pisarki od paru tygodni mówi się dość głośno. Teraz zaskakiwać może wyznanie jednego z aktorów.

Wśród ekipy, która stworzyła ekranizację Ciemno, prawie noc znajduje się Marcin Dorociński – 45-letni polski aktor filmowy i teatralny. Na swoim koncie mężczyzna ma role m.in. w produkcjach Moje córki krowy, Pod mocnym aniołem czy Hela w opałach.

W ekranizacji książki Bator Dorociński zagrał Marcina Schwartza, jednego z głównych bohaterów w historii. Schwartz to postać, która pomaga Alicji (w tej roli Magdalena Cielecka) rozwiązać zagadkę zaginionych dzieci. Jednak bohaterka do samego końca nie może być pewna zamiarów skrytego kolegi.

Choć Dorociński grał w filmie jedną z najważniejszych postaci, to jednak – jak ostatnio przyznał – nie przeczytał książki Joanny Bator przed realizacją filmu. Jak podaje popularny portal plotkarski, Dorociński celowo nie chciał zapoznać się z wizją Schwartza stworzonego przez Bator, by nie inspirować się jego zachowaniem i „sugestiami zawartymi w książce”.

Mamy nadzieję, że aktor przeczytał przynajmniej książki, które poleca na okładkach – na przykład Naturalistę lub Kryształowych. Świeżą krew Joanny Opiat-Bojarskiej.

Foto: Adam Golec/Aurum Film

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ciemno, prawie noc
Joanna Bator21
Okładka książki - Ciemno, prawie noc

Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Pokaż wszystkie recenzje