Powstała książka na podstawie popularnego serialu „M*A*S*H”

Data: 2022-06-28 15:09:10 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Co przeżywali lekarze pracujący podczas wojny w polowych wojskowych szpitalach chirurgicznych? W jaki sposób leczyli własne traumy? Tego dowiemy się w wyjątkowej satyrze wojennej, która została zapowiedziana przez Wydawnictwo Znak. 

Obrazek w treści
fot. materiały prasowe Wydawnictwa Znak

M*A*S*H to książka autorstwa chirurga ukrywającego się pod pseudonimem Richard Hooker. Została wydana w 1968 roku w USA. Na jej podstawie powstał film nominowany do Oscara, oraz serial. W tym roku, dzięki wydawnictwu Znak, polscy czytelnicy po raz pierwszy będą mogli przeczytać publikację w tłumaczeniu.  

M*A*S*H – ekranizacja popularnej książki

M*A*S*H to książka opowiadająca o wydarzeniach, które naprawdę miały miejsce. Pomimo smutnej tematyki, publikacja przepełniona jest wybitnym humorem. Możemy w niej przeczytać wiele historii lekarzy i pielęgniarek, którzy pracowali w polowych wojskowych szpitalach chirurgicznych (Mobile Army Surgical Hospitals, którego akronimem jest właśnie MASH). Nie wszyscy umieli sobie poradzić z trudami wojny.

Może Cię zainteresować:

Odreagowywali w różne sposoby: pili, romansowali, grali w karty, a nawet szukali syren. Sprawiali problemy swoim dowódcom. Potrafili perfekcyjnie leczyć ciała, lecz ich własne głowy sprawiały im problemy. Traumy próbowali przykryć toną humor, oraz litrami wypitego alkoholu Byli młodzi i wytrzymali, dzięki czemu uratowali najwięcej rannych w historii ówczesnej chirurgii wojskowej.

M*A*S*H – serialowy hit wciąż cieszy się popularnością

Serial M*A*S*H miał swoją premierę w 1972 roku. Doczekał się aż jedenastu sezonów i był emitowany do 1983 roku. Na przestrzeni lat zdobył osiem Złotych Globów i dwanaście statuetek Emmy. Do dzisiaj jest chętnie oglądany i komentowany przez nowych widzów.

Przez jakiś czas ciężko było obejrzeć tę produkcję w dobrej jakości, jednak teraz bez problemu można ją zobaczyć na platformie streamingowej Disney+.

Książkę wydaną przez Wydawnictwo Znak będzie można kupić już niedługo, bo 13 lipca 2022 roku. Publikację można nabyć w przedsprzedaży poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
M*A*S*H. Ponadczasowa satyra wojenna, na podstawie której powstał kultowy serial
Richard Hooker0
Okładka książki - M*A*S*H. Ponadczasowa satyra wojenna, na podstawie której powstał kultowy serial

Manifest antywojenny, na podstawie którego powstał kultowy serial Pełna humoru opowieść o lekarzach i pielęgniarkach, którzy w trakcie wojny koreańskiej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy