"Masz wiadomość" – miłość w księgarni

Data: 2020-06-13 18:01:03 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Masz wiadomość to jedna z kultowych komedii romantycznych lat 90. z czołową parą aktorską tamtych lat – Tomem Hanksem oraz Meg Ryan.

Masz wiadomoscfoto: TVN/ WB / x-news.pl

Masz wiadomość to jedna z kultowych komedii romantycznych lat 90. Miłosna historia z książkami w tle wydaje się być najlepszą propozycją dla moli książkowych w ten wieczór! Co jeszcze warto wiedzieć o tym filmie?

Masz wiadomość – opis

O czym dokładnie jest film Masz wiadomość? Produkcja przedstawia losy Kathleen. Młoda kobieta robi to, co kocha – prowadzi małą księgarnię w Nowym Jorku. Chociaż nadal może liczyć na obecność czytelników, to jednak – wraz z rozwojem nowych technologii pod koniec lat 90. – zauważa coraz większe problemy z utrzymaniem się na rynku.

Czytaj także: "Czarownica" – nietypowa adaptacja kultowej baśni

Niebawem w pobliżu jej małej książnicy otworzyć swój wielki sklep z książkami planuje Joe Foks – największa sieć księgarska w kraju. Kobieta jest świadoma, że jeśli nie podejmie konkretnych działań, to – z powodu silnej konkurencji – będzie musiała zamknąć swój lokal.

Jednocześnie, kobieta rozpoczyna ciekawy romans z mężczyzną, którego przypadkowo poznaje w internecie. Ludzie rozpoczynają wymianę maili, a niebawem – planują pierwsze spotkanie.

Nie wiedzą jeszcze, że niebawem staną po obu stronach księgarskiej barykady.

Masz wiadomość – obsada

W rolach głównych w filmie Masz wiadomość wystąpiło znany duet z komedii romantycznych tamtych lat – Tom Hanks i Meg Ryan. Oprócz nich w produkcji wystąpili także Greg Kinnear, Parker Posey, Jean Stapleton oraz Steve Zahn.

Masz wiadomość – gdzie zobaczyć?

Film Masz wiadomość regularnie emitowany jest w telewizji. Już niebawem zobaczyć będzie go można w sobotę, 26 grudnia o godz. 15:05  na antenie stacji  TVN.

Czytaj także: "Cena wolności" – zaskakujący zwrot wydarzeń w 5 odcinku. Co będzie dalej?

Oprócz tego film Masz wiadomość zobaczyć można także w Internecie na niektórych platformach VOD.

Masz wiadomość – czy warto zobaczyć?

Chociaż film Masz wiadomość nie jest szczególnie wymagającą produkcją, to z całą pewnością warto ją zobaczyć w celach rozrywkowych. Obsada aktorska jest bowiem na najwyższym poziomie, a sceny w księgarni oraz klimat późnych lat 90. dodają produkcji dodatkowego uroku.

Masz wiadomość – czy jest książka?

Niestety, chociaż produkcja ta w dużej mierze mówi o książkach, to nie istnieje żaden tytuł, który byłby książkową adaptacją tej historii. Film w reżyserii Nory Ephron powstał jednak na podstawie niewydanej w Polsce sztuki Miklosa Laszlo Perfumerie.

Czytah także: Świątecznego hity w telewizji. Co warto zobaczyć w czasie świąt 2020? 

Zamiast tego możemy zaproponować Wam inną książkę o podobnej tematyce – Nigdy w życiu! autorstwa Katarzyny Grocholi. Książka przedstawia losy Judyty, dziennikarki, która w krótkim czasie traci niemal wszystko – stabilizacje, dom i męża. Niebawem, za pomocą poczty mailowej, poznaje intrygującego mężczyznę, z którym rozpoczyna wirtualny romans.

Książkę Nigdy w życiu! kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Everest
Sangma Francis
Everest
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje