Matrix Rewolucje – Czy Neo spełni swoje przeznaczenie?

Data: 2021-01-24 08:00:01 Autor: tadas

Film Matrix Rewolucje to wielkie zwieńczenie trylogii filmowej Matrix, w ramach której bracia Wachowscy prezentują widzom zakończenie trylogii losów Neo, który będzie musiał wejść na swoje absolutne wyżyny, aby być w stanie powstrzymać świat maszyn oraz jego potężny i śmiercionośny atak.

Obrazek w treści

Matrix Rewolucje to amerykański film akcji z 2003 roku w reżyserii braci Wachowskich.

Matrix Rewolucje – opis

O czym jest film Matrix Rewolucje? Neo już prawie poznał pełną prawdę na temat Matriksa i jego sposobu działania, w walce jednak doznanie poważnych obrażeń i wpada w śpiączkę. Jego świadomość znajduje się pomiędzy oboma światami. Trinity oraz Morfeusz muszą nad nim czuwać, mężczyzna ma poważne obawy dotyczące przyszłości.

Pojawiają się podejrzenia, że Neo stanowi system kontroli, który ma zabezpieczać cyfrową rzeczywistość oraz jej poprawnego działania. Nastał czas na kolejny ważny moment, w postaci ataku na Zion. Ludzkość staje do obrony....

Czytaj także: Matrix – Walka w dwóch światach...

Neo słabnie, a agent Smith zbliża się ku niemu nieubłaganie. Tymczasem pojawienie się Wyroczni może być ostatnią nadzieją na uratowanie ludzkości....

Matrix Rewolucje – obsada

Kto wystąpił w Matrix Rewolucje? Kolejny świetny występ zaliczył Keanu Reeves, aktor świetnie radzący sobie w Słodkim listopadzie, trylogii Matrix, John Wick, Dom nad jeziorem, Adwokat diabła i w polskiej grze studia CD Projekt RED - Cyberpunk 2077, wcielając się w Johnny Silverhanda.

Czytaj także: Hobbit: niezwykła podróż – Gandalf, Bilbo oraz krasnoludy ruszają do walki ze Smaugiem!

U jego boku wystąpili Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Mary Alice oraz Hugo Weaving.

Matrix Rewolucje – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Matrix Rewolucje? Emisja telewizyjna odbędzie się w niedzielę, 24 stycznia o godzinie 20:05 na antenie telewizji TVN. 

Czytaj także: "Dracula: Historia nieznana" - czy Drakula istniał naprawdę?

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD oraz na Netflixie.

Matrix Rewolucje – opinie

Film Matrix Rewolucje zakończenie trylogii okazało się spory zawodem pod względem krytycznym, niestety nie widać tutaj takiej mocy oraz efektowności, jaka charakteryzowała początek opowieści. Niemniej fani pomimo narzekać śmiało odwiedzali kina i radowali się z najlepszych elementów końca trylogii. Sukces był na tyle spory, że możemy oczekiwać na kolejną, czwartą odsłonę cyklu.

Czytaj także: "Jestem legendą" – naukowiec pozostały przy życiu

Matrix Rewolucje – książka

Film Matrix Rewolucje to kolejny autorski scenariusz opracowany przez Wachowskich, którym zdecydowanie nie wyszło zakończenie, z biegiem lat jedynie słabe doświadczenia się uwidaczniały.... Być może zatem zechcecie się zapoznać z jedną z nich, z książką Matrix Jerzego Prokopiuka.

Książkę Matrix w niezłej cenie zakupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.