"Matylda" – 2 odcinek polskiego serialu kostiumowego! Streszczenie 2 i 3 odcinka

Data: 2024-03-17 12:58:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już dziś na TVP1 będziemy mogli obejrzeć kolejny odcinek serialu kostiumowego opowiadającego o buntowniczej kobiece, córce byłego powstańca. Co wydarzy się w kolejnych odcinkach produkcji?

Kadr z serialu "Matylda" fot. materiały prasowe TVP

Matylda to polski dramat kostiumowy za reżyserię którego odpowiada Krzysztof Lang. Scenariusze do poszczególnych odcinków stworzyli między innymi: Marcin Grabowski, Andrzej Staszczyk, czy Anna Gutowska.

Matylda – opis 2 odcinka serialu

W 2 odcinku serialu Matylda Matylda zostaje zlekceważona przez kucharkę Genię po tym jak informuje ją o wieczornej wizycie tajemniczego gościa. Izabella – żona Rubina – myśli o rozwodzie, jej mąż jednak nigdy się na to nie zgodzi. Bogaty mężczyzna rozmawia z Michałem i stwierdza, że ma dla niego idealną żonę. W tym samym czasie służąca Heleny – Ada – chce, by jej chora matka przeniosła się na dwór. Różalska się na to nie zgadza, dziewczyna trafia więc do Rubina. Ten chce ją wykorzystać. 

Czytaj również: "Matylda" – Boden wyznaje dziewczynie miłość i zostaje zwolniony przez Rubina. Streszczenie 3 i 4 odcinka

Na przyjęcie zaręczynowe siostry przybywa Adam Różalski. Chłopak dotychczas mieszkał w Paryżu. On i Matylda świetnie się dogadują. Mężczyzna jest urzeczony jej popisem wokalnym. Tak samo oczarowany jest doktor Boden. Rubin natomiast chce zorganizować zasadzkę na lekarza. Dziewczynę natomiast czeka trudna konfrontacja z Heleną. 

Matylda – gdzie i kiedy obejrzeć 2 odcinek serialu?

Serial jest emitowany co niedzielę na antenie stacji TVP 1. 2 odcinek produkcji Matylda będzie można obejrzeć już dziś – 17 marca 2024 o godzinie 20:20.

Czytaj także:  „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

Powtórka 2 odcinka kostiumowego dramatu została zaplanowana na piątek 22 marca 2024 roku. Wtedy będzie go można obejrzeć na TVP1 o godzinie 23:20. Produkcja przedpremierowo trafiła również na platformę streamingową TVP VOD

Matylda – opis 3 odcinka serialu

W 3 odcinku serialu Matylda Boden nie chce powiedzieć gospodyni co naprawdę się stało i, że został napadnięty przez ludzi Rubina. Matylda zasypuję Genię pytaniami związanymi z Michałem, za którego planuje ją wydać Helena. Boden udaje się do Rubina i mu grozi, a do Bilińskiej przybywa Ważkowska. 

Czytaj również: Żądza śmierci. Steven Seagal w pojedynku z rosyjskim mafiozem...

Matylda przyznaje się Ważkowej do tego, że nie chce wychodzić za Michała. Zdążyła się już zakochać w doktorze Bodenie. Lekarz wyznał dziewczynie miłość. Zdecyduje się ona więc porozmawiać z Heleną o swoich uczuciach. Kobieta stwierdza, że zaakceptuje jej decyzję tylko jeśli Boden zapłaci im sporą sumę. Rubin zwalnia jednak lekarza i na jego miejsce zatrudnia Shellmana. Tadeusz cały czas ucieka przez Sybir. Z dnia na dzień traci siły i nie wie, czy uda mu się powrócić. 

Matylda – gdzie i kiedy można obejrzeć 3 odcinek serialu?

Premiera 3 odcinka serialu Matylda odbędzie się w kolejną niedzielę 24 marca 2024, o godzinie 20:20 na kanale TVP 1. Powtórkę będziemy mogli obejrzeć w czwartek 28 marca o 0:30 na TVP Seriale. 

Czytaj również: Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Pierwsze siedem odcinków przedpremierowo jest dostępnych na platformie streamingowej TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Matylda – książki

Matylda to serial, który został stworzony na podstawie własnego scenariusza. Jeśli jednak chcielibyście przeczytać książkę w podobnym klimacie, to polecamy rozpocząć lekturę powieści Dewajtis. Dzieło Marii Rodziewiczówna przenosi nas na żmudzki dworek, gdzie główny bohater będzie się starał poukładać swoje życie osobiste i miłosne. 

Książkę Dewajtis wszystko w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: telewizja, seriale polskie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Matylda
Wanda Chotomska0
Okładka książki - Matylda

Seria Klasyka polska to książki, które powinny znaleźć się w każdej biblioteczce. Wybrane zostały do niej najbardziej znane utwory naszych najwybitniejszych...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis
Opowieści o kolorach
Pokaż wszystkie recenzje