"Medicus" – w pogoni za marzeniami 

Data: 2020-07-04 16:52:07 Autor: pobarski

Medicus to ciekawy obraz przedstawiający losy angielskiego młodego mężczyzny, który udając Żyda, przedostaje się do Persji, by tam pobierać nauki u znanego lekarza. 

Obrazek w treściFot. Monolith Films

Medicus to pochodząca z 2013 r. produkcja przedstawiająca losy pełnego ambicji młodego chłopaka jedenastowiecznej Anglii. 

Medicus – opis

O czym dokładnie jest film Medicus? Produkcja przedstawia losy 9-letniego chłopca, Roba Cole’a, który właśnie zostaje osierocony. Chłopiec nie ma, co ze sobą zrobić, dlatego postanawia dołączyć do lokalnego znachora udającego medyka. Wędrowny znachor uczy pojętnego chłopca podstaw medycyny, które sam zna, a kiedy na starość sam zaczyna chorować – Rob postanawia się odwdzięczyć, szukając pomocy u prawdziwego lekarza żydowskiego pochodzenia.

To zdarzenie sprawia, że młody mężczyzna także pragnie zostać medykiem z prawdziwego zdarzenia. Dowiaduje się, że najlepsi lekarze kształcą się u Ibn Siny – Awicenny, perskiego medyka, lekarza królów. Jednak żeby móc się kształcić, Rob nie może być chrześcijaninem.

Udając Żyda,  mężczyzna wyrusza do Persji, by kształcić się w Isfahanie. Jednak wędrówka i nauka daleko od domu odciśnie na mężczyźnie piętno. 

Medicus – obsada

Kto wystąpił w filmie Medicus? W postać Roba wcielił się Tom Payne.

Czytaj także: "La Bandida" – co wydarzy się w 2 i 3 odcinku?

Oprócz niego w produkcji wystąpili także Stellan Skarsgard, Ben Kingsley, Olivier Martinez oraz Emma Rigby. 

Medicus – gdzie obejrzeć? 

Gdzie można zobaczyć film Medicus? Produkcja wyemitowana zostanie w telewizji w sobotę 4 lipca o godz. 21:30 na antenie TVP 1. Powtórkę produkcji zobaczyć będzie można w niedzielę o 23:55.

Czytaj także: "Kocha, lubi, szanuje" – playboy i szokująca decyzja rozwodowa

Film Medicus dostępny jest także w Internecie – na platformach VOD. 

Medicus – opinie

Czy warto zobaczyć film Medicus? Niemiecka produkcja została bardzo dobrze przyjęta przez widzów. Według wielu internautów film oddaje klimat średniowiecznej epoki, a na dodatek doskonale obrazu Persję. W produkcji zadbano o wiele detali scenograficznych, a fabuła jest ciekawa i inspirująca. 

Medicus – książka

Film Medicus inspirowany był prawdziwymi postaciami, jednak scenariusz produkcji został stworzony na potrzeby filmu. Jednocześnie oznacza to, że produkcja nie jest oparta na żadnej konkretnej książce. 

Czytaj także: "Błękitna głębia II: Rafa" – nurkowie kontra mafia

Zamiast tego zachęcamy do zapoznania się z książką Księga wiedzy. Awicenna, która przedstawia historię filozofa i lekarza Awicenny, zwanego Ibn Siną. 

Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Złowrogie niebo
Alex Kava;
Złowrogie niebo
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Pokaż wszystkie recenzje