Powstała gra komputerowa inspirowana wyobraźnią Franza Kafki

Data: 2020-08-13 14:16:36 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Nierzadko zdarza się, że książki zostają adaptowane na seriale, filmy czy gry komputerowe. 12 sierpnia do sprzedaży trafiła jednak gra, która – zgodnie z obietnicami twórców – inspirowana była… „wyobraźnią Franza Kafki”.

Obrazek w treści

Od 12 sierpnia w sprzedaży dostępna jest gra Metamorphosis. To nowa produkcja, która zrealizowana została przez Ovid Works przy współpracy z dystrybutorem All in! Games. To, co ciekawe, to fakt, że najnowsza gra firmy inspirowana była wyobrażeniami o człowieku Franza Kafki.

Metamorphosis – o czym jest gra?

Jak zapewniają twórcy gry, Metamorphosis to ciekawa produkcja, jakiej do tej pory na rynku jeszcze nie było. W inspirowanej wyobraźnią Franza Kafki produkcji, Greg, główny bohater rozgrywki, zostaje zminiaturyzowany do rozmiaru insekta. Z tego powodu gracze muszą wykonywać swoje zadania z perspektyw małego robaka w wielkim świecie.

Koniecznie chcieliśmy podkreślić poczucie bycia insektem. Wypróbowaliśmy mnóstwo sposobów, wiele z nich nie wypaliło

– mówił zespół Ovid Works.

W grze uczestnicy będą musieli podejmować nowe zadania i rozwiązywać wymagające zagadki. Gracze poruszać się będą za pomocą metody parkour, czyli wspinając się po ścianach, biegając i pokonując kolejne przeszkody, by przechodzić do nowych etapów gry.

Czytaj także: Powstała gra komputerowa na podstawie książek „Metro”

Najważniejszym celem gracza będzie dotarcie do Wieży. To właśnie tam Greg, a także i gracze, poznają prawdę związaną z tym, dlaczego postać została zmniejszona do wielkości insekta.

Inspiracja Franzem Kafką

Gra twórców Ovid Works inspirowana jest poglądami i utworami Franza Kafki, związanego z Pragą, a żyjącego na przełomie XIX i XX wieku pisarza. Za sprawą swoich utworów Kafka stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych europejskich twórców tamtego okresu. Poprzez sytuacje przedstawiane w utworach Kafki – atmosferę mroku, duchoty i niepewności, a także rządu totalitarnego, ukuto termin „sytuacja kafkowska”.

Spośród dzieł twórcy, polscy czytelnicy najbardziej kojarzyć mogą książkę Proces, a także utwory takie jak Zamek czy Ameryka. Proces jest jedną z lektur omawianych obecnie w szkole średniej w ramach lekcji języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Czytaj także: Gra komputerowa oficjalnie lekturą szkolną. Czy granie będzie obowiązkowe?

W 2020 r. wśród propozycji lektur szkolnych, które zatwierdzać będzie Ministerstwo Edukacji Narodowej, znalazła się inna gra – This War of Mine. Produkcję omawiać będzie można na zajęciach w liceach i technikach.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy