Powstała gra komputerowa inspirowana wyobraźnią Franza Kafki

Data: 2020-08-13 14:16:36 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Nierzadko zdarza się, że książki zostają adaptowane na seriale, filmy czy gry komputerowe. 12 sierpnia do sprzedaży trafiła jednak gra, która – zgodnie z obietnicami twórców – inspirowana była… „wyobraźnią Franza Kafki”.

Obrazek w treści Powstała gra komputerowa inspirowana wyobraźnią Franza Kafki [jpg]

Od 12 sierpnia w sprzedaży dostępna jest gra Metamorphosis. To nowa produkcja, która zrealizowana została przez Ovid Works przy współpracy z dystrybutorem All in! Games. To, co ciekawe, to fakt, że najnowsza gra firmy inspirowana była wyobrażeniami o człowieku Franza Kafki.

Metamorphosis – o czym jest gra?

Jak zapewniają twórcy gry, Metamorphosis to ciekawa produkcja, jakiej do tej pory na rynku jeszcze nie było. W inspirowanej wyobraźnią Franza Kafki produkcji, Greg, główny bohater rozgrywki, zostaje zminiaturyzowany do rozmiaru insekta. Z tego powodu gracze muszą wykonywać swoje zadania z perspektyw małego robaka w wielkim świecie.

Koniecznie chcieliśmy podkreślić poczucie bycia insektem. Wypróbowaliśmy mnóstwo sposobów, wiele z nich nie wypaliło

– mówił zespół Ovid Works.

W grze uczestnicy będą musieli podejmować nowe zadania i rozwiązywać wymagające zagadki. Gracze poruszać się będą za pomocą metody parkour, czyli wspinając się po ścianach, biegając i pokonując kolejne przeszkody, by przechodzić do nowych etapów gry.

Czytaj także: Powstała gra komputerowa na podstawie książek „Metro”

Najważniejszym celem gracza będzie dotarcie do Wieży. To właśnie tam Greg, a także i gracze, poznają prawdę związaną z tym, dlaczego postać została zmniejszona do wielkości insekta.

Inspiracja Franzem Kafką

Gra twórców Ovid Works inspirowana jest poglądami i utworami Franza Kafki, związanego z Pragą, a żyjącego na przełomie XIX i XX wieku pisarza. Za sprawą swoich utworów Kafka stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych europejskich twórców tamtego okresu. Poprzez sytuacje przedstawiane w utworach Kafki – atmosferę mroku, duchoty i niepewności, a także rządu totalitarnego, ukuto termin „sytuacja kafkowska”.

Spośród dzieł twórcy, polscy czytelnicy najbardziej kojarzyć mogą książkę Proces, a także utwory takie jak Zamek czy Ameryka. Proces jest jedną z lektur omawianych obecnie w szkole średniej w ramach lekcji języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Czytaj także: Gra komputerowa oficjalnie lekturą szkolną. Czy granie będzie obowiązkowe?

W 2020 r. wśród propozycji lektur szkolnych, które zatwierdzać będzie Ministerstwo Edukacji Narodowej, znalazła się inna gra – This War of Mine. Produkcję omawiać będzie można na zajęciach w liceach i technikach.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje