Miłość, która pokonała chorobę. Mężczyzna napisał książkę dla cierpiącej na amnezję żony

Data: 2019-11-21 14:05:24 Autor: tadas
News - Miłość, która pokonała chorobę. Mężczyzna napisał książkę dla cierpiącej na amnezję żony

Zdarzają się wyjątkowe momenty, które na zawsze zmieniają nasze życie. Steve Curto nigdy by się nie spodziewał, że narodzinom jego syna towarzyszyć będzie aż tak wiele sprzecznych emocji. To między innymi one stały się częścią wyjątkowej historii, opisanej przez Curto następnie w książce "But I know I love you" (pol. „Ponieważ wiem, że kocham Cię”).

Narodziny dziecka to jeden z najważniejszych momentów w życiu wielu osób, ale ten dzień nie ułożył się dla Steve’a tak jakby sobie tego życzył. Z jeden strony mógł w końcu przytulić swojego syna, lecz niestety jego żonę spotkała tragedia.

Otóż w trakcie trzeciego trymestru Camre zaczęła mieć problemu z puchnięciem gardła, po czym przyszły ciężkie ataki padaczki. Natychmiast wezwana została pomoc, kobieta trafiła do szpitala, gdzie rozpoczęła się walka zarówno o jej życie, jak i o bezpieczeństwo dziecka.

Lekarze uratowali oboje, przy czym malutki Gavin ważył jedynie cztery funty (niecałe 2 kilogramy!) i potrzebował dodatkowej pomocy i opieki. Młoda matka, niestety, została dotknięta niebezpiecznym uszkodzeniem mózgu, w wyniku którego utraciła całkowicie pamięć.

To wyjątkowy przypadek, uraz spowodował bowiem nie tylko utratę pamięci z przeszłości, ale także powoduje obecnie problemy dotyczące pamięci krótkotrwałej.

Dzielny mąż nie tylko wziął na siebie całą opiekę nad rodziną, ale także zdecydował się napisać książkę, w której umieścił i zilustrował historię ich trwającej już 10 lat miłości. Samodzielnie postanowił ją wydać w dniu kolejnej rocznicy ślubu. W ten sposób chciał nie tylko wręczyć żonie prezent bardzo osobisty i istotny, ale także podzielił się ze światem przesłaniem, że nie ma większej siły niż ta, która tkwi w rodzinie.

Tytuł książki odnosi się do słów, które Camre wypowiedziała po udarze, jakiego doświadczyła: „Nie wiem, gdzie jestem. Nie wiem, kim jesteś. Nie wiem, dlaczego tu jestem, ale wiem, że cię kocham ”.

Curto chce przy okazji jeszcze mocniej uświadomić społeczeństwu, jak niezwykle niebezpieczne są stany przedrzucawkowe i jak ważna jest odpowiednia pomoc osobom cierpiącym na tego typu ataki. Camre ma się już coraz lepiej i udało jej się odzyskać wiele wspomnień, ale wciąż oboje z mężem muszą się zmagać z licznym trudnosciami. Determinacja kobiety jest imponująca oraz potwierdza, jak potężna potrafi być prawdziwa miłość, której nawet tak wielkie problemy zdrowotne nie są w stanie pokonać.


Źródło grafiki: Photo by Josh Felise on Unsplash

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Łowca
Agnieszka Pruska;
Łowca
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje