Nowa książka Lagercrantza. Fani „Millennium” będą zachwyceni?

Data: 2019-03-11 07:19:56 Autor: pobarski
News - Nowa książka Lagercrantza. Fani „Millennium” będą zachwyceni?

Od paru dni znamy już szczegóły kolejnej książki z bestsellerowej serii Millennium zapoczątkowanej przez Stiega Larssona. Co tym razem przytrafi się kultowym bohaterom?

Wszystko zaczęło się od trylogii Stiega Larssona i powieści rozpoczynającej cały cykl – Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Sam pisarz zmarł w 2004 roku, a książka wydana została dopiero rok po jego śmierci. Właściwą trylogię Larssona dopełniają kolejne książki tworzone przez Davida Lagercrantza – Co nas nie zabije oraz Mężczyzna, który gonił swój cień

Teraz wiemy już, że szósty tom z serii Millennium będzie nosił tytuł Hon som måste dö, czyli w wolnym tłumaczeniu: Ta, która musi umrzeć. Jest to trzecia książka napisana przez Lagercrantza. Pisarz zapowiedział, że będzie to ostatnia historia z tej serii jego autorstwa.

Ta, która musi umrzeć to kolejna kryminalna historia. Tym razem przedstawiona zostaje sprawa znalezionych w sztokholmskim parku zwłok bezdomnego. I może nie byłoby w tym nic szczególnie dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyźnie odcięto palce u rąk i nóg.

Fredrika Nyman zdaje sobie sprawę, że śmierć kloszarda może mieć drugie dno, dlatego postanawia wezwać na miejsce Mikaela Blomkvistema. Ten zaś, nieszczególnie zainteresowany sprawą, zgłasza się do przebywającej w Moskwie Lisbeth Salander.

Nowa książka z serii dotyczyć ma polityki, zwłaszcza tej związanej z Rosją, a także problemu, jakim są internetowe trolle.

Co o sądzicie o tej serii? Czytaliście?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
0
Okładka książki - Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Dziennikarz i wydawca magazynu "Millennium" Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy zniknęła bez śladu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Pokaż wszystkie recenzje