Nowa książka Lagercrantza. Fani „Millennium” będą zachwyceni?

Data: 2019-03-11 07:19:56 Autor: Patryk Obarski
News - Nowa książka Lagercrantza. Fani „Millennium” będą zachwyceni?

Od paru dni znamy już szczegóły kolejnej książki z bestsellerowej serii Millennium zapoczątkowanej przez Stiega Larssona. Co tym razem przytrafi się kultowym bohaterom?

Wszystko zaczęło się od trylogii Stiega Larssona i powieści rozpoczynającej cały cykl – Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Sam pisarz zmarł w 2004 roku, a książka wydana została dopiero rok po jego śmierci. Właściwą trylogię Larssona dopełniają kolejne książki tworzone przez Davida Lagercrantza – Co nas nie zabije oraz Mężczyzna, który gonił swój cień

Teraz wiemy już, że szósty tom z serii Millennium będzie nosił tytuł Hon som måste dö, czyli w wolnym tłumaczeniu: Ta, która musi umrzeć. Jest to trzecia książka napisana przez Lagercrantza. Pisarz zapowiedział, że będzie to ostatnia historia z tej serii jego autorstwa.

Ta, która musi umrzeć to kolejna kryminalna historia. Tym razem przedstawiona zostaje sprawa znalezionych w sztokholmskim parku zwłok bezdomnego. I może nie byłoby w tym nic szczególnie dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyźnie odcięto palce u rąk i nóg.

Fredrika Nyman zdaje sobie sprawę, że śmierć kloszarda może mieć drugie dno, dlatego postanawia wezwać na miejsce Mikaela Blomkvistema. Ten zaś, nieszczególnie zainteresowany sprawą, zgłasza się do przebywającej w Moskwie Lisbeth Salander.

Nowa książka z serii dotyczyć ma polityki, zwłaszcza tej związanej z Rosją, a także problemu, jakim są internetowe trolle.

Co o sądzicie o tej serii? Czytaliście?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Stieg Larsson61
Okładka książki - Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Dziennikarz i wydawca magazynu "Millennium" Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy zniknęła bez śladu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo