Młodzi Polacy mogą otrzymać Wyprawkę Czytelniczą!

Data: 2019-05-11 16:32:33 Autor: pobarski
News - Młodzi Polacy mogą otrzymać Wyprawkę Czytelniczą!

Od 2017 roku prowadzony jest projekt „Mała książka – wielki człowiek”. Rodzice 360 tysięcy urodzonych maluchów mogą otrzymać czytelniczą wyprawkę, a trzylatki – biblioteczną wyprawkę malucha.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w 2017 roku powstał projekt „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach niej, od najmłodszych lat uczy się najmniejszych obywateli, jak ważna jest w naszym życiu książka.

Od tego roku rodzice noworodków mogli odebrać czytelnicze wyprawki na oddziałach położniczych szpitali w całej Polsce. Przygotowano ponad 360 tysięcy pakietów, w ramach których rodzicom przekazywano książkę z klasyką wierszy dziecięcych – m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej czy Joanny Papuzińskiej. Oprócz tego, w pakiecie znajdowała się także specjalna broszura dla rodziców.

To zaledwie jeden z elementów kampanii promującej literaturę. Kolejnym z nich jest wyprawka dla trzylatków, którzy odwiedzają biblioteki publiczne. Obecnie coraz więcej bibliotek zgłasza swój udział w programie dofinansowywanym przez Ministerstwo Kultury.

Kolejnym etapem są Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków, na które składają się książka „Pierwsze wiersze dla…” oraz Karta Małego Czytelnika. Przy każdej wizycie w bibliotece, podczas której młody czytelnik wypożycza przynajmniej jedną książkę, otrzymuje także naklejkę na swojej karcie. Przy uzbieraniu przynajmniej 10 naklejek, trzylatek otrzymuje imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz tego, oczywiście, w wyprawce znajdzie się także broszura informacyjna dla rodziców.

Obecnie w projekt zaangażowanych jest ponad 3 tysiące bibliotek.

Czy sądzicie, że projekt sprawi, że nasze społeczeństwo będzie chętniej sięgało po książki?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Nie wiem, gdzie jestem
Gayle Forman;
Nie wiem, gdzie jestem
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje