Młodzi Polacy mogą otrzymać Wyprawkę Czytelniczą!

Data: 2019-05-11 16:32:33 Autor: pobarski
News - Młodzi Polacy mogą otrzymać Wyprawkę Czytelniczą!

Od 2017 roku prowadzony jest projekt „Mała książka – wielki człowiek”. Rodzice 360 tysięcy urodzonych maluchów mogą otrzymać czytelniczą wyprawkę, a trzylatki – biblioteczną wyprawkę malucha.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w 2017 roku powstał projekt „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach niej, od najmłodszych lat uczy się najmniejszych obywateli, jak ważna jest w naszym życiu książka.

Od tego roku rodzice noworodków mogli odebrać czytelnicze wyprawki na oddziałach położniczych szpitali w całej Polsce. Przygotowano ponad 360 tysięcy pakietów, w ramach których rodzicom przekazywano książkę z klasyką wierszy dziecięcych – m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej czy Joanny Papuzińskiej. Oprócz tego, w pakiecie znajdowała się także specjalna broszura dla rodziców.

To zaledwie jeden z elementów kampanii promującej literaturę. Kolejnym z nich jest wyprawka dla trzylatków, którzy odwiedzają biblioteki publiczne. Obecnie coraz więcej bibliotek zgłasza swój udział w programie dofinansowywanym przez Ministerstwo Kultury.

Kolejnym etapem są Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków, na które składają się książka „Pierwsze wiersze dla…” oraz Karta Małego Czytelnika. Przy każdej wizycie w bibliotece, podczas której młody czytelnik wypożycza przynajmniej jedną książkę, otrzymuje także naklejkę na swojej karcie. Przy uzbieraniu przynajmniej 10 naklejek, trzylatek otrzymuje imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz tego, oczywiście, w wyprawce znajdzie się także broszura informacyjna dla rodziców.

Obecnie w projekt zaangażowanych jest ponad 3 tysiące bibliotek.

Czy sądzicie, że projekt sprawi, że nasze społeczeństwo będzie chętniej sięgało po książki?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje