Moje córki krowy - zjednoczenie sióstr w obliczu poważnej choroby matki

Data: 2021-12-06 10:42:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś na jednym z kanałów w Telewizji Polskiej wyemitowany zostanie wzruszający, nagrodzone komediodramat o miłości rodzinnej i bliskości wobec wyzwań jakie stawia życie. Film produkcji polskiej nosi tytuł Moje córki krowy. 

Obrazek w treści Moje córki krowy - zjednoczenie sióstr w obliczu poważnej choroby matki  [jpg]

Film Moje córki krowy to brawurowo zagrana filmowa opowieść, która łączy dramat ze sporą dawką humoru.  Film, który ma na swoim koncie wiele nagród i nominacji, dziś po raz kolejny w telewizji. Gdzie zobaczymy tę wzruszającą opowieść? O czym opowiada? Kto znalazł się w obsadzie? 

Moje córki krowy – opis filmu 

Film Moje córki krowy to polski komediodramat, którego bohaterkami są dwie siostry, które dawno się od siebie oddaliły Teraz to kobiety w średnim wieku. Marta jest gwiazdą popularnych seriali i choć nie brakuje jej pieniędzy, szczęścia w życiu prywatnym jej jednak brak. Kasia zaś, młodsza siostra to zaradna nauczycielka, która musi walczyć ze swoimi emocjami. Ona również ma bardzo trudne relacje z mężem, ciągle poszukującym pracy.  

          Czytaj również: Moje córki krowy, informacje o filmie - opis

Kobiety oddaliły się od siebie, łączy je niewiele, a dzieli naprawdę sporo. To jednak zmienia się, gdy obie dowiadują się, że ich matka jest bardzo ciężko chora. Zjednoczone postanawiają wspólnie zająć się ukochanym, ale jednak bardzo despotycznym ojcem. Wkrótce udaje się im odbudować dawną siostrzaną więź. 

Moje córki krowy – obsada filmu

Film polski, o tytule Moje córki to produkcja, w której znaleźli się bardzo znani aktorzy. W obsadzie znaleźli się: Agata Kulesza (Sala samobójców, Wesele, Sala samobójców. Hejter), która wcieliła się w Martę, Gabriela Muskała (7 uczuć, Fuga, Wymyk), która zagrała Kasię oraz Marian Dziędziel (Dom zły, Kret, Zero) w roli ich ojca. 

             Czytaj również: 

W pozostałych rolach: Maria Dębska, Barbara Jonak, Agnieszka Wosińska, Bartosz Żukowski, Artur Krajewski, Krzysztof Kiersznowski.

Reżyserka i autorką scenariusza do filmu jest Kinga Dębska, który ma na swoim koncie filmy: Zabawa zabawa, Hel, Aktorka.

Moje córki krowy – gdzie obejrzeć film

Film Moje córki krowy był już wiele razy pokazywany w polskiej telewizji. Jest to produkcja z roku 2015. 

        Czytaj również: Ślub doskonały - komedia twórców Mayday

Film będzie można obejrzeć już, w niedzielę, 11 grudnia 2022 roku na kanale TVP Kultura i TVP Kultura 2, o godzinie 20:00.

Film Moje córki krowy można obejrzeć także na platformie player.pl., a także na TVP VOD.

Moje córki krowy - opinie o filmie

Film Moje córki krowy to film, która spodoba się miłośnikom polskich produkcji, szczególnie tym opartym na książkach. To brawurowy zagrany komediodramat, który będzie nas wzruszał i da do myślenia. Spodoba się także fanom polskich filmów. 

            Czytaj również: 355 - szpiegowski film akcji, w klimacie thrillera zmierza do kin

ORŁY - Nagroda Publiczności - Zdobywca; Orzeł - Najlepszy scenariusz Kinga Dębska;  ZŁOTE LWY - Nagroda Specjalna - Nagroda Dziennikarzy Kinga Dębska oraz Nagroda Specjalna - Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych Kinga Dębska; LLF - Brązowe Grono - Najlepszy film Kinga Dębska

Film ma na swoim koncie także nominacje do nagród, w tym: Orzeł - Najlepszy film Kinga Dębska; Orzeł - Najlepsza główna rola kobieca Agata Kulesza; Orzeł - Najlepsza główna rola kobieca Gabriela Muskała; Orzeł - Najlepsza główna rola męska Marian Dziędziel.

Moje córki krowy – książki

Film Moje córki krowy to komediodramat, wzruszająca opowieść na podstawie książki reżyserki i scenarzystki filmu, Kingi Dębskiej o tytule Moje córki krowy.

Książkę "Moje córki krowy" (Wydawnictwo Świat Książki) można kupić taniej poniżej: 

  Tagi: ekranizacje, melodramaty,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Moje córki krowy
Kinga Dębska13
Okładka książki - Moje córki krowy

Ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych. Trochę smutna, trochę zabawna, prawdziwa jak życie. Moim marzeniem jest takie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje