reklama

Ekranizacja "Mrocznych umysłów" od piątku w kinach

Data: 2018-08-20 21:15:32 Autor: Autor X
News - Ekranizacja

W tym tygodniu na ekranach kin pojawi się kolejna ekranizacja młodzieżowej serii – tym razem mowa o Mrocznych umysłach Alexandry Bracken. Polscy widzowie będą mieli szansę zobaczyć film na dużych ekranach już 24 sierpnia.

Mroczne umysły to bestsellerowa seria napisana przez Alexandrę Bracken. Jest to historia zaliczana to tak zwanego paranormal fiction. Książka – a zatem także i film – opowiada historię nastoletniej Rubby, która mieszka na terenie dystopicznych Stanów Zjednocznych. Ruby nie jest jednak zwyczajną dziewczyną – należy do niebezpiecznych odmieńców, mających nadprzyrodzone zdolności, których rząd nie potrafi okiełznać. Władze państwowe uznają więc ludzi takich jak Ruby za niebezpiecznych i decydują się na ich całkowitą izolację.

Ruby zostaje zamknięta w obozie dla odmieńców, gdzie poddawana jest katorżniczym próbom pracy. Kiedy ucieka – postanawia dołączyć do ruchu oporu, zorganizowanego przez nastolatków takich jak ona. East River – bo taką nazwę przyjmuje organizacja – dowodzi Liam, znajdujący się w podobnej do Ruby sytuacji.

Nastolatkowie będą musieli połączyć siły, by przeżyć. Tymczasem na odmieńców, posiadających mroczne i niepokojące zdolności, rozpoczyna się prawdziwe polowanie. Pytanie tylko, czy intencje osób, które spotka na swojej drodze Ruby, będą za każdym razem dobre?

W ekranizacji Mrocznych umysłów pojawi się znana z niedawnych hitów takich jak Ponad wszystko czy Igrzyska śmierci Amandla Stenberg w roli Ruby. W Liama wcieli się Harris Dickinson, którego teraz widzowie zobaczyć mogą w produkcji Beach Rats dostępnej na platformie Netflix.

Reżyserem tego obrazu była Jennifer Yuh Nelson, a producentami: Shawn Levy i Dan Levine, związani z działającą w ramach studia Fox wytwórnią 21 Laps'.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mroczne umysły
Alexandra Bracken10
Okładka książki - Mroczne umysły

Stany Zjednoczone w przyszłości. Amerykańskie dzieci i młodzież zabija nieznany dotychczas wirus. Ci, którzy przeżyją, wykazują zdolności paranormalne...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pokaż wszystkie recenzje