Ekranizacja "Mrocznych umysłów" od piątku w kinach

Data: 2018-08-20 21:15:32 Autor: Autor X
News - Ekranizacja

W tym tygodniu na ekranach kin pojawi się kolejna ekranizacja młodzieżowej serii – tym razem mowa o Mrocznych umysłach Alexandry Bracken. Polscy widzowie będą mieli szansę zobaczyć film na dużych ekranach już 24 sierpnia.

Mroczne umysły to bestsellerowa seria napisana przez Alexandrę Bracken. Jest to historia zaliczana to tak zwanego paranormal fiction. Książka – a zatem także i film – opowiada historię nastoletniej Rubby, która mieszka na terenie dystopicznych Stanów Zjednocznych. Ruby nie jest jednak zwyczajną dziewczyną – należy do niebezpiecznych odmieńców, mających nadprzyrodzone zdolności, których rząd nie potrafi okiełznać. Władze państwowe uznają więc ludzi takich jak Ruby za niebezpiecznych i decydują się na ich całkowitą izolację.

Ruby zostaje zamknięta w obozie dla odmieńców, gdzie poddawana jest katorżniczym próbom pracy. Kiedy ucieka – postanawia dołączyć do ruchu oporu, zorganizowanego przez nastolatków takich jak ona. East River – bo taką nazwę przyjmuje organizacja – dowodzi Liam, znajdujący się w podobnej do Ruby sytuacji.

Nastolatkowie będą musieli połączyć siły, by przeżyć. Tymczasem na odmieńców, posiadających mroczne i niepokojące zdolności, rozpoczyna się prawdziwe polowanie. Pytanie tylko, czy intencje osób, które spotka na swojej drodze Ruby, będą za każdym razem dobre?

W ekranizacji Mrocznych umysłów pojawi się znana z niedawnych hitów takich jak Ponad wszystko czy Igrzyska śmierci Amandla Stenberg w roli Ruby. W Liama wcieli się Harris Dickinson, którego teraz widzowie zobaczyć mogą w produkcji Beach Rats dostępnej na platformie Netflix.

Reżyserem tego obrazu była Jennifer Yuh Nelson, a producentami: Shawn Levy i Dan Levine, związani z działającą w ramach studia Fox wytwórnią 21 Laps'.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mroczne umysły
0
Okładka książki - Mroczne umysły

Stany Zjednoczone w przyszłości. Amerykańskie dzieci i młodzież zabija nieznany dotychczas wirus. Ci, którzy przeżyją, wykazują zdolności paranormalne...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje