Mulan – akcja i przygoda oraz fabuła oparta na popularnej animacji. Dziś premiera na HBO GO

Data: 2021-05-09 10:10:02 Autor: adudek

Mulan, film fabularny wytwórni Disney miał swoją premierę w roku 2020. Dziś debiutuje na platformie streamingowej HBO GO.

Obrazek w treści

Produkcja, inspirowana animacją Disneya, powróciła w zeszłym roku w pełnometrażowym filmie, któremu nie dane było trafić do kin. Już można go oglądać także na platformie VOD, w tym wypadku na HBO GO.

Mulan – opis filmu

Historia w filmie Mulan oparta jest na znanej animacji, która doczekała się dwóch części. Przenosimy się do cesarstwa chińskiego, którego cesarz musi borykać się z nadchodzącym najeźdźcą z północy. Próbując obronić swój kraj wprowadza w życie dekret. Zgodnie z nim z każdej rodziny, jeden mężczyzna zostaje wcielony do armii.

Czytaj również: "Mulan" – już w przyszłym miesiącu premiera nowego filmu o młodej wojowniczce

Wtedy to najstarsza córka jednego z wojowników, który już nie powinien walczyć, Hua Mulan, zgłasza się do wojska w przebraniu mężczyzny. Dziewczyna będzie musiała zmierzyć się nie tylko z trudami szkolenia, ale i z własnym lękiem. Dzięki swojej odwadze, zyska nie tylko szacunek cesarzu i ludu, ale przede wszystkim swego ojca.

Mulan – obsada filmu

Film Mulan to produkcja amerykańska, w której w głównej roli Mulan - Yifei Liu, znana z filmów: Zakazane królestwo, Banita, Podstępna gra.

Towarzyszą jej: Donnie Yen jako Komandor Tung (Łotr 1. Gwiezdne wojny, Blade: Wieczny łowca II) oraz Li Gong jako Xianniang (Wyznania gejszy, Żegnaj, moja konkubino).

W pozostałych rolach: Yoson An, Jet Li, Tzi Ma, Xana Tang, Rosalind Chao.

Czytaj również: Mulan, informacje o filmie - opis

Reżyserką filmu jest Niki Caro, mająca na swoim koncie między innymi serial Ania nie Anna dostępny na Netflix.

Mulan – gdzie obejrzeć?

Film Mulan miał swoją premierę w 2020 roku. Dziś, w niedzielę, 9 maja 2021 roku debiutuje także na platformie HBO GO.

Tytuł dostępny jest także na Player.pl, Rakuten i Chilli oraz w wypożyczalniach filmowych online.

Mulan – opinie o filmie

Film Mulan może spodobać się widzom, którzy mieli okazję oglądać animacje Disneya. Trzeba tylko zaznaczyć, że brakuje w nim małego smoka, Mushu. Znajdą w nim także coś dla siebie fani filmów akcji i przygodowych, a także widzowie, którzy lubią produkcję z dużą ilością efektów specjalnych. 

Film został nagrodzony wyróżnieniem - PEOPLE'S CHOICE - Kryształowa Statuetka - Ulubiony film akcji.

Czytaj również: Film "Mulan" nie trafi do kin? Od 4 września na Disney+

Ma także na swoim koncie wiele nominacji do filmowych nagród, w tym: Oscar - Najlepsze efekty specjalne - Sean Andrew Faden, Anders Langlands, Seth Maury, Steve Ingram; Oscar - Najlepsze kostiumy Bina Daigeler.

Mulan – książki

Film Mulan to produkcja powstała na własnym scenariuszu, bazująca na animacji Disneya o takim samym tytule, która doczekała się także książki Mulan. Disney. Najpiękniejsze filmy, którą polecamy.

Książkę „Mulan. Disney. Najpiękniejsze filmy” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film