Film "Mulan" nie trafi do kin? Od 4 września na Disney+ 

Data: 2020-08-05 08:37:19 Autor: Patryk Obarski

Od kilku miesięcy fani historii o Mulan oczekują na premierę nowego filmu. Początkowa nowa produkcja Disneya pojawić miała się w kinach 27 marca, następnie premierę przesunięto na sierpień. Możliwe, że film w ogóle nie pojawi się w kinach. 

Obrazek w treści

We wtorek w nocy polskiego czasu, pracownik NEXSTAR DIGITAL poinformował, że najnowszy film o Mulan nie pojawi się na ekranach kin. Rezygnacja z tradycyjnej premiery związana jest z ciągle trwającą pandemią i zagrożeniami epidemiologicznymi. Teraz studio filmowe podjęło jednak konkretną decyzję co do filmu. 

Mulan – premiera we wrześniu 

Według danych zdobytych przez Scotta Gustina, ostatecznie Disney zaplanował, że widzowie będą mieli szansę zobaczyć film po wakacjach. Według informacji, które przekazać miał Bob Chapek, CEO Disneya, premierę nowego filmu Mulan przełożono na 4 września 2020 r.

Bardziej zaskakujący wydaje się jednak fakt, gdzie zobaczyć będzie można film. Głównym kanałem dystrybucji będzie Internet, a nie kina. Według nowych informacji, film od razu umieszczony zostanie na nowej platformie streamingowej Disney+. Działa ona na podobnych zasadach co Netflix czy HBO – użytkownicy, wykupując dostęp za pomocą opłaty abonamentowej, mogą wybierać filmy i seriale z kolekcji Disneya. 

Co jednak ciekawe, w przypadku nowego filmu o Mulan widzowie będą musieli dodatkowo zapłacić za dostęp do premierowego filmu. A zatem – trzeba będzie mieć opłacony abonament, a także ekstra zapłacić za film. Dostęp do nowego filmu na Disney+ kosztować będzie 29,99 $. 

Mulan – premiera w Polsce

Premiera na Disney+ 4 września to jednak premiera w USA. Co z polską dystrybucją? Tego na ten moment nie wiemy. Decyzja związana z wrzuceniem filmu na Disney+ rodzi bowiem pewne problemy – ta platforma, oficjalnie, nie jest dostępna dla polskich widzów

Czytaj także: Disney+ w Polsce. Katalog, ceny, data premiery

Rozwiązaniem mogłoby być udostępnienie filmu w ramach licencji na HBO GO, jak miało to miejsce w przypadku innej nowej produkcji, Artemis Fowl. Niestety, nie wiadomo, jak rozwiązana zostałaby kwestia dodatkowego, płatnego dostępu do filmu. Inną opcją będzie faktyczna kinowa premiera w Polsce - jednak i to nie jest pewne, biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost zakażeń w naszym kraju w ostatnich dniach. 

Mulan – o czym jest 

Film Mulan przedstawia losy młodej dziewczynki, Hua Mula, córki znanego wojownika, który podupada na zdrowiu. Kiedy ojciec dziewczyny otrzymuje wezwanie do wojska, nastolatka postanawia zgłosić się za niego. Jednak do armii należeć mogą jedynie mężczyźni – dlatego też dziewczyna musi nieustannie ukrywać swoją prawdziwą tożsamość. 

Czytaj także: "Mulan" – wszystkie informacje na temat nowego filmu o młodej wojowniczce 

Wkrótce  nastolatka będzie miała szansę udowodnić swoją prawdziwą wartość, gdy przyjdzie jej stawić czoła niebezpiecznej czarownicy. 

Mulan – książki 

Film Mulan powstał na kanwie starych legend i opowieści. Na podstawie tej historii stworzono liczne książki i opowiadania – zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. 

Niedawno w Polsce premierę miała nowa książka W świecie iluzji Elizabeth Lim, przedstawiająca alternatywne losy Mulan. Tym razem dziewczyna musi udać się w niebezpieczną podróż do zaświatów, by tam uratować pewnego kapitana. 

Książkę kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
W świecie iluzji. Mroczna baśń
Elizabeth Lim1
Okładka książki - W świecie iluzji. Mroczna baśń

Kiedy kapitan Shang zostaje śmiertelnie ranny w bitwie, Mulan musi udać się do zaświatów, aby uratować go przed pewną śmiercią. Ale król...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Pokaż wszystkie recenzje