Na noże - komedia kryminalna nominowana do Oskara, dziś na TVP Kultura

Data: 2022-04-23 11:09:01 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Pełną zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń, zabawną komedię kryminalną, w gwiazdorskiej obsadzie, o tytule Na noże, wyemituje dziś w Telewizji Polskiej kanał TVP 1. Produkcja nominowana do Oskara i Złotych Globów, dziś wieczorem. 

Obrazek w treści Na noże -  komedia kryminalna nominowana do Oskara, dziś na TVP Kultura [jpg]

Film Na noże to pełna uroku, przezabawna komedia kryminalna, w której śledzić możemy wiele intryg, zaskakujących zwrotów akcji, zaskakując się jednocześnie zakończeniem. Co jeszcze może nam zaoferować film Na noże? Sprawdzamy! 

Na noże – opis filmu 

Film Na noże to amerykańska komedia kryminalna, na którą zapewne wiele z Was wybrało się do kina, w czasie jej premiery. Historia skupia się na kryminalnej intrydze, której bohaterami jest pewna bardzo bogata rodzina. Otóż w dzień swoim 85 urodzin, znany pisarz i głowa rodziny, Harlan Thrombey zostaje znaleziony zamordowany, nożem w plecach. Coś, co wydawałoby się wypadkiem, może okazać się morderstwem, gdyś do detektywa Benoita Blanca ktoś wysyła animowany list z ofertą pieniężną, by ten zajął się zbadaniem śmierci seniora. 

  Czytaj również: Na noże będzie mieć kontynuację, i to w dwóch filmowych częściach, tym razem od Netflixa

Detektyw, mający bardzo specyficzne metody działania, w wielkiej rodzinnej posiadłości prowadząc dochodzenie, wkrótce odkrywa wiele sekretów, tajemnic rodzinnych. Okazuje się, że każdy z najbliższych mógł mieć powód do zabicia staruszka. 

Na noże – obsada filmu

W filmie Na noże, w obsadzie gwiazdorsko. W filmie zagrali: Daniel Craig (Nie czas umierać), Chris Evans (Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów), Ana de Armas (Blade Runner 2049), Jamie Lee Curtis (seria Halloween), Michael Shannon (Uciekinier), Don Johnson (Policjanci z Miami), Toni Collette (Był sobie chłopiec), Christopher Plummer (Piękny umysł).

   Czytaj również: Nikt nie czyta. Recenzja filmu „Na noże"

Reżyserem i zarazem autorem scenariusza do filmu jest Rian Johnson, mający na swoim koncie takie produkcja jak: Looper - Pętla czasu czy Breaking Bad.

Na noże – gdzie obejrzeć film?

Film Na noże miał swoją kinową premierą w roku 2019. Dziś po raz kolejny będziemy mogli go zobaczyć w polskiej telewizji. 

   Czytaj również: Na noże, informacje o filmie - opis

Na noże będzie można obejrzeć w niedzielę, 22 stycznia 2023 roku, o godzinie 20:00, na TVP Kultura i TVP Kultura 2. Powtórka filmu we wtorek, 24 stycznia 2023 roku, o godzinie 1:35, także na TVP Kultura.

Tytuł wraz z kontynuacją można zobaczyć na Netflixie.

Na noże – opinie o filmie

Opisywana produkcja to film, który może przypaść do gustu przede wszystkim zwolennikom filmów komediowych, a także i przedewszystkich kryminalnych, z pokręconą i zagadkową fabułą i zaskakującym zakończeniem. Film można także obejrzeć choćby ze względu na gwiazdorską jego obsadę. 

   Czytaj również:  Czy istnieje książka „Na noże”?

Film Na noże ma na swoim koncie nominację do Oscara - Najlepszy scenariusz oryginalny Rian Johnson oraz Złoty Glob - Najlepsza komedia lub musical; Złoty Glob - Najlepszy aktor w komedii lub musicalu Daniel Craig; Złoty Glob - Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu Ana de Armas.

Na swoim koncie ma także nagrody - Saturn - Najlepszy thriller; Saturn - Najlepsza aktorka drugoplanowa Ana de Armas; Saturn - Najlepszy montaż Bob Ducsay; Saturn - Najlepszy film w technologii 4K

Na noże – książki

Film Na noże to produkcja nie bazująca na literaturze. Oznacza to, że jej scenariusz nie bazuje na książce. W zamian polecamy inną książkową lekturę. Jest nią książka o takim samym tytule, ale w zupełnie innym gatunku, o tytule Na noże.

Książkę „Na noże” (Wydawnictwo Edipresse Książki) można kupić taniej poniżej: 

  Tagi: Na noże, komedie, filmy kryminalne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Pokaż wszystkie recenzje