Czy istnieje książka „Na noże”?

Data: 2019-11-29 22:04:17 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Pod koniec listopada swoją premierę miał film Na noże, przedstawiający nietypową historię o detektywie. Czy istnieje książka związana z produkcją?

Na nożeFot. kadr z filmu Na noże / mat. prasowe dystrybutora/ © 2018 MRC II Distribution Company L.P. All rights reserved.

Na noże w Polsce swoją premierę miało 29 listopada i od tego czasu spodobało się sporej liczbie widzów. Film z udziałem Daniela Craiga pozwala jednak na poszukiwania książki, której fabuła powiązana jest z historią z produkcji. Czy istnieje książka Na noże?

Na noże – opis

O czym w ogóle jest film „Na noże”? Przedstawia on losy detektywa Benoita Blanca, który zajmuje się trudną sprawą śmierci Harlana Trombleya – znanego pisarza kryminałów, który ostatnie tchnienie wydał dzień po swoich 85. urodzinach.

Blanc rozpoczyna śledztwo w miejscu, w którym znaleziono denata – jego ogromnej posiadłości, gdzie dzień wcześniej odbyła się wielka impreza z udziałem dość sporej rodziny zmarłego pisarza. Detektyw nie ma złudzeń – podejrzanym może być każdy, od służek i kucharzy, aż po najbliższych pisarza.

Zanim Benoitowi uda się dowiedzieć, kto stoi za śmiercią mężczyzny, musi najpierw poznać wszelkie zawiłości związane z rodziną pisarza. A w niej, podobnie jak w popularnym serialu „Dynastia”, roi się od intryg i dawnych konfliktów. Jednocześnie zaś, zamiast wykluczać, detektywowi mnożą się kolejne motywy.

Detektyw Blanc, chcąc poznać sprawcę, będzie zmuszony do wykorzystania wszystkich możliwych metod śledczych. Nawet tych najbardziej… niekonwencjonalnych.

Na noże – recenzja filmu

To, co ściągnęło na głowę Riana Johnsona gromy ze strony miłośników „Gwiezdnych wojen”, staje się największą siłą jego najnowszego filmu. Tysiące drobniutkich aluzji do popkultury, rozbuchana forma i przejaskrawienie konwencji, prowadzące ostatecznie do rozsadzenia wszystkich schematów sprawiają, że „Na noże” to jeden z najlepszych filmów popularnych mijającego roku. To kino rozrywkowe w czystej postaci, a przy tym prawdziwa uczta dla wszystkich moli książkowych. W naszym serwisie dostępna jest już recenzja filmu Na noże. Przeczytajcie! 

Na noże – czy istnieje książka?

Chociaż Na noże mogłoby okazać się dla wielu czytelników świetną i fascynującą lekturą, to mamy smutną wiadomość. Produkcja w reżyserii Riana Johnsona jest oryginalnym pomysłem fabularnym, choć widoczne w nim inspiracje twórczością królowej kryminału – Agathy Christie.

Na ten moment nie istnieje zatem książka Na noże. Ta sytuacja może się jednak zmienić w przyszłości. Podobnie stało się chociażby w przypadku książek Diagnoza czy Bestia. Ta ostatnia najpierw pojawiała się jako element serialu Pułapka, a później – faktycznie pojawiła się na półkach.

Czytaj także: Będzie książka Zniewolona! Kiedy premiera?

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się też, że na książkę zaadaptowany zostanie serial Zniewolona – wakacyjny hit stacji TVP, który opowiadał losy marzącej o wolności i dostatnim życiu Katieriny. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym artykule.

REKLAMA

Zobacz także

Reklamy
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje