Narodziny gwiazdy - Lady Gaga w dramacie muzycznym

Data: 2021-10-23 10:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Dziś na jednym z kanałów polskiej telewizji zostanie wyemitowyny film, w którym na ekranie spotkali się bardzo znana wokalistka Lady Gaga i równie znany aktor, Bradley Cooper. 

Obrazek w treści

Film Narodziny gwiazdy, bo taki tytuł nosi produkcja, która miała swoją kinową premierę trzy lata temu, to dramat muzyczny z elementami romansu. Przyjrzyjmy się o czym opowiada i kim są jego bohaterowie. 

Narodziny gwiazdy – opis filmu 

Film Narodziny gwiazdy to historia muzyka country, Jaksona Maine, który stopniowo traci słuch, co powoduje problemy w życiu prywatnym, ale przede wszystkim zawodowym. Zaczyna często zaglądać do butelki. Pewnego dnia udaje się do klubu Blue Blue, gdzie występuje drag queens. Jednak scena należy do kelnerki Ally, która po godzinach pisze piosenki i przepięknie śpiewa. 

Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 22 do 29 października 2021 roku

Jackson dosrzega w Ally wielki potencjał i podczas swego kolejnego koncertu zaprasza ją na scenę. Zaprzyjaźniają się, a niedługo później zostają parą. Wspierana przez ukochanego Ally szybko staje się sławna, otrzymuje nominację do prestiżowej nagrody, pojawia się na biblordach i plakatach. Z początku Jackson cieczy się jej szczęściem, ale z czasem, coraz bardziej tracąc słuch i popularność, staje się zdegustowane i popada w uzależnienie. To ma wpływ na jego związek z Ally. 

Narodziny gwiazdy – obsada filmu

Film Narodziny gwiazdy to produkcja amerykańska, w której obok Lady Gagi, która ma na swoim koncie rolę w American Horror Story: Hotel, czy w filmie Meczeta zabija, wystąpił także Bradley Cooper. Aktor, którego możemy kojarzyć z takich filmowych produkcji jak: Poradnik pozytywnego myślenia, Snajper czy American Hustle. Jest on także reżyserem filmu i współtwórcą scenariusza. 

Narodziny gwiazdy – gdzie obejrzeć film

Film Narodziny gwiazdy miał swoją premierę, jak wspominaliśmy w 2018 roku. Dziś będziemy mogli go obejrzeć na kanale TVN. Premiera filmu na wspomnianym kanale przewidziana jest na godzinę 21:45.

Czytaj również: Narodziny gwiazdy, informacje o filmie - opis

Film będzie można obejrzeć także na HBO 2, w czwartek, 28 października o 15:30, otaz w piątek, 29 października, o godzinie 6:00, także na HBO 2.

Narodziny gwiazdy jest dostępny także na platformie Player.pl, HBO GO i Rakuten. 

Narodziny gwiazdy – opinie o filmie

Opisywana produkcja to dramat i jednocześnie film muzyczny, więc spodobać się może fanom tych właśnie gatunków. Znajda w nim także cos dla siebie fani muzyki, także country.

Przeczytaj również: Zabójcze maszyny - widowiskowe sci-fi od twórców Władcy Pierścieni i Hobbita

Narodziny gwiazdy ma na swoim wiele nagród filmowych, między innymi tą najważniejszą, czyli Oskara - Najlepsza piosenka - "The Shallow", wyk. Lady Gaga i Bradley Cooper oraz Złoty Glob - Najlepsza piosenka - "The Shallow", wyk. Lady Gaga i Bradley Cooper.

Ma także wiele nominacji do filmowych nagród: Oscar - Najlepszy film Bill Gerber, Bradley Cooper, Lynette Howell Taylor; Oscar - Najlepszy aktor pierwszoplanowy Bradley Cooper; Oscar - Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Lady Gaga i wiele innych.

Narodziny gwiazdy – książki

Film powstał na bazie własnego scenariusza. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy książkę Lady Gaga. Album, które autorem jest Hugh Fielder

Książkę można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.