Nastolatkowie wolą książki w czasie pandemii?

Data: 2021-02-04 13:48:18 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Jak wynika z badań przeprowadzonych we Francji, w czasie pandemii młodzi ludzie zaczęli chętniej sięgać po książki! Ponad 33% więcej młodych Francuzów wybrało literaturę. 

Obrazek w treści

Platformy streamingowe oferujące filmy i seriale oraz platformy gier online z całą pewnością były jednymi z najczęściej wybieranych form spędzania wolnego czasu podczas ubiegłorocznych lockdownów. Jak się jednak okazuje, część młodych ludzi… poczuła zmęczenie Internetem! 

Czytaj także: Skandal w magazynie Poetry po publikacji utworów przestępców seksualnych 

Instytut Odoxa na zlecenie Stowarzyszenia Francuskich Wydawców zrealizował badania, w których zapytał Francuzów o to, czy w czasie pandemii i lockdownu wybrali coś do czytania, czy raczej sięgali po internetowe rozrywki. Ku zaskoczeniu badanych, aż 33% przebadanych twierdziło, że w minionym roku przeczytało więcej książek. Literatura stała się pretekstem do tego, by uciec od wirtualnej rzeczywistości. Według informacji uzyskanych przez Instytut, największy wzrost czytelnictwa zauważono  u osób poniżej 25 roku życia – tę opcję w badaniu wybrało 42% młodych ludzi. 

Jak zauważają badacze, najczęstszym powodem wybierania książek była „walka z nudą”. Równie często zatapiano się w książkach, by uciec od ciągłego czytania wiadomości i przeglądania social mediów. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy