Nauczyciel zarobił 204 tysiące sprzedając książki

Data: 2019-06-04 06:45:41 Autor: pobarski
News - Nauczyciel zarobił 204 tysiące sprzedając książki

Wydaje się, że na używanych książkach nie można zbić fortuny. A jednak, ten mit obala młody, dwudziestokilkuletni brytyjski nauczyciel, który w ostatnim roku zarobił ponad 42 tysiące funtów (204 tysiące złotych) na sprzedaży używanych książek online.

Sprzedaż w sieci dynamicznie się rozwija, a klienci coraz chętniej wybierają właśnie tę formę zakupów. Nic więc dziwnego, że także i okazji książkowych szukamy w Internecie. Przekonał się o tym Elliott Stoutt – 26-letni WF-ista z Wielkiej Brytanii.

Mężczyzna zainspirował się podcastem, w którym słyszał wskazówki jednego z biznesmenów dot. prowadzenia własnej firmy. Chcąc znaleźć dodatkowe źródło dochodu do niskiej, nauczycielskiej pensji, Stoutt zainstalował na swoim smartfonie aplikacje Amazonu i zaczął sprzedawać planszówki, a później – książki, które – wbrew wszelkim oczekiwaniom – przyniosły niesamowite zyski.

Stoutt książki, które sprzedaje na Amazonie, kupuje w sklepach charytatywnych (liczne w Wielkiej Brytanii; rzeczy w tych sklepach kupić można w niskiej cenie, a cały zysk przekazywany jest właśnie na cele pożytku publicznego) czy second-handach. Tak też zdobył swój pierwszy produkt, grę Monopoly, którą kupił za niecałe 3 funty, a sprzedał w sieci za… 40! Podobnie zresztą jest z książkami – dla przykładu, kupując książki związane z medycyną, wydał 20 funtów, zarobił zaś 200.

Przedsiębiorczość nauczyciela się opłaciła, w ciągu roku sprzedaży w sieci zarobił – w przeliczeniu na polskie – ponad 204 tysiące złotych. Internetowy sprzedawca przyznaje jednak, że na zakup książek do swojego e-sklepu potrzebuje około 10 godzin tygodniowo. Ten czas pozyskuje dzięki ograniczeniu w swoim życiu przeglądania śmiesznych kotów w Internecie czy korzystania z mediów społecznościowych.

Czy Waszym zdaniem w Polsce też można zarobić tyle na sprzedaży używanych książek?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Apetyt na miłość
Stephanie Kate Strohm
Apetyt na miłość
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokaż wszystkie recenzje