Nauczyciel zarobił 204 tysiące sprzedając książki

Data: 2019-06-04 06:45:41 Autor: mojebestsellery
News - Nauczyciel zarobił 204 tysiące sprzedając książki

Wydaje się, że na używanych książkach nie można zbić fortuny. A jednak, ten mit obala młody, dwudziestokilkuletni brytyjski nauczyciel, który w ostatnim roku zarobił ponad 42 tysiące funtów (204 tysiące złotych) na sprzedaży używanych książek online.

Sprzedaż w sieci dynamicznie się rozwija, a klienci coraz chętniej wybierają właśnie tę formę zakupów. Nic więc dziwnego, że także i okazji książkowych szukamy w Internecie. Przekonał się o tym Elliott Stoutt – 26-letni WF-ista z Wielkiej Brytanii.

Mężczyzna zainspirował się podcastem, w którym słyszał wskazówki jednego z biznesmenów dot. prowadzenia własnej firmy. Chcąc znaleźć dodatkowe źródło dochodu do niskiej, nauczycielskiej pensji, Stoutt zainstalował na swoim smartfonie aplikacje Amazonu i zaczął sprzedawać planszówki, a później – książki, które – wbrew wszelkim oczekiwaniom – przyniosły niesamowite zyski.

Stoutt książki, które sprzedaje na Amazonie, kupuje w sklepach charytatywnych (liczne w Wielkiej Brytanii; rzeczy w tych sklepach kupić można w niskiej cenie, a cały zysk przekazywany jest właśnie na cele pożytku publicznego) czy second-handach. Tak też zdobył swój pierwszy produkt, grę Monopoly, którą kupił za niecałe 3 funty, a sprzedał w sieci za… 40! Podobnie zresztą jest z książkami – dla przykładu, kupując książki związane z medycyną, wydał 20 funtów, zarobił zaś 200.

Przedsiębiorczość nauczyciela się opłaciła, w ciągu roku sprzedaży w sieci zarobił – w przeliczeniu na polskie – ponad 204 tysiące złotych. Internetowy sprzedawca przyznaje jednak, że na zakup książek do swojego e-sklepu potrzebuje około 10 godzin tygodniowo. Ten czas pozyskuje dzięki ograniczeniu w swoim życiu przeglądania śmiesznych kotów w Internecie czy korzystania z mediów społecznościowych.

Czy Waszym zdaniem w Polsce też można zarobić tyle na sprzedaży używanych książek?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje