"Nie kłam, kochanie" – żona potrzebna od zaraz 

Data: 2020-08-06 13:47:02 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Nie kłam, kochanie to pochodząca z 2008 r. polska komedia romantyczna w reżyserii Piotra Wereśniaka. Produkcja przedstawia losy młodej Anki, która otrzymuje nietypową propozycję matrymonialną. 

Obrazek w treści "Nie kłam, kochanie" – żona potrzebna od zaraz  [jpg]foto: TVN / x-news.pl

Nie kłam, kochanie to komedia romantyczna z udziałem Piotra Adamczyka i Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, która niebawem wyemitowana zostanie w telewizji. Co warto wiedzieć na temat filmu? 

Nie kłam, kochanie – opis

O czym jest film Nie kłam, kochanie? Film Nie kłam, kochanie przedstawia losy młodej kobiety, Anny, która właśnie rozpoczęła studia na architekturze zieleni. Jest nieśmiała, przez co często ma problem w kontaktach z mężczyznami. Ania skrycie podkochuje się w Marcinie, mężczyźnie pracującym w budynku banku w pobliżu jej pracy. Nie ma jednak śmiałości, by zaprosić go na kawę. 

Czytaj także: "Droga do szczęścia" – zacząć od nowa w Paryżu 

Niebawem przystojny bankier traci posadę. Jego jedyną szansą jest zdobycie rodzinnego majątku, którym dysponuje ciotka Nela. Niestety, kobieta stawia jeden warunek – pomoże Marcinowi się utrzymać, jeśli skończy podboje miłosne niczym Casanova, a przedstawi jej narzeczoną. 

Marcin opracowuje sprytny plan, w który wplątuję łatwowierną Ankę. 

Nie kłam, kochanie – obsada

Kto wystąpił w filmie Nie kłam, kochanie? W rolach głównych w produkcji udział wzięli Piotr Adamczyk oraz Marta Żmuda-Trzebiatowska. W ciotkę Nelę wcieliła się Beata Tyszkiewicz.

Czytaj także: "La Bandida": Dom Gracieli ma kłopoty. Co wydarzy się w 34 i 35 odc La Bandidu? 

Oprócz nich w produkcji zagrali także Grażyna Szapołowska, Magdalena Schejbal, Tomasz Karolak, Sławomir Orzechowski i Rafał Cieszyński. 

Nie kłam, kochanie – gdzie obejrzeć? 

Gdzie można zobaczyć film Nie kłam, kochanie? Produkcja często emitowana jest w telewizji. Niebawem zobaczyć będzie ją można na antenie TVN 7. Emisja odbędzie się we wtorek, 28 marca 2023 roku o godz. 21:00.

Nie kłam, kochanie – opinie

Film Nie kłam, kochanie otrzymał dość różne opinie. Części widzów film zupełnie nie przypadł do gustu, uzasadniając niskie noty słabym scenariuszem. Inni z kolei twierdzili, że jest to ciekawa komedia z doborową obsadą. 

Nie kłam, kochanie – książka

Nie kłam, kochanie powstało na kanwie oryginalnego scenariusza. Oznacza to, że nie istnieje książka, która powiązana byłaby z tą produkcją. Scenariusz doczekał się swojej książkowej wersji w postaci powieści Nie kłam, kochanie.

Zamiast tego polecić możemy inną książkę – powieść Zapomnij, że istniałem autorstwa Beaty Majewskiej. Publikacja przedstawia losy młodej pani sołtys, która poznaje nowego mieszkańca wsi – Rafała Snarskiego. Były gangster z nieciekawą przeszłością robi piorunujące wrażenie na małomiasteczkowej młodej kobiecie. 

Książkę kupić można poniżej: 

Tagi: komedie, komedie romantyczne, polskie filmy,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nie kłam, kochanie
Ilona Łepkowska, Maja Kotarska0
Okładka książki - Nie kłam, kochanie

Ania młoda i wrażliwa dziewczyna z niełatwą przeszłością. W pracy rozmawia z kwiatami. W domu marzy o mężczyźnie, który ją pokocha. Marcin od razu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje