Nocna msza nowy serial grozy Netfliksa od Mike Flanagana

Data: 2021-09-24 10:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Dziś na Netflix debiutuje także nowy serial grozy, za którego powstanie odpowiedzialny jest Mike Flanagan, mający na swoim koncie wiele filmów i seriali grozy. Nowe dzieło Flanagana nosi tytuł Nocna msza. 

Obrazek w treści

Autor zdjęcia: COURTESY/NETFLIX

Serial Nocna msza to produkcja amerykańska i kolejne serialowe dzieło Mike'a Flanagana, który wraca na Netflix. Twórcą bardzo dobrze przyjętego serialiaru grozy Nawiedzonego domu na wzgórzu, wraca z kolejnym dziełem grozy, którego akcji, tym razem rozgrywa się na niewielkiej wyspie, odizolowanej od świata. 

Nocna msza – opis serialu

Historia przenosi nas bowiem na niewielką wyspę, Crockett Island, na której żyja dośc podzieleni, ale w miarę bogobojni ludzie. Gdy z pozoru sennym miasteczku pojawia się młody mężczyzna, nad którym wisi widmo hańby, podziały między niedużą społecznością, zaczynają narastać. Niedługo potem w miasteczku pojawia się charyzmatyczny ksiądz Paul.

Czytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 13 września do 20 września 2021 roku

Wraz z pojawieniem się na wyspie ojca Paula, zaczynają dziać się przedziwne, przez wielu uważane za cudowne, magiczne wydarzenia. One to ponownie scalają skłóconą i podzieloną społeczności. Ale, jak się szybko okazuje, magia i cudowność zaczyna ustępować miejsca tajemnicom i wydarzeniom przerażającym. Ojciec Paul przywołuje do maisteczka mroczne tajemnice, które na nowo religijnie angażują mieszkańców. 

Nocna msza – obsada serialu

Nocna msza to jak już wspomnieliśmy amerykański serialowy horror, w którym w głównych rolach zobaczymy Kate Siegel, znaną właśnie z serialu Nawiedzony dom na wzgórzu, Nawiedzony dwór w Bly, Gra Geralda.

Towarzyszą jej Rahul Abburi, Crystal Balint, Matt Biedel, Alex Essoe, Annarah Cymone, Annabeth Gish, Rahul Kohli, Kristin Lehman, Robert Longstreet, Igby Rigney, Samantha Sloyan, Henry Thomas i Michael Trucco.

Czytaj również: Straszne historie – dziś premiera na Netflix familijnego horroru z Krysten Ritter

Reżyserem i zarazem producentem serialu jest Mike Flanagan, ktory ma na swoim koncie wiele produkcji grozy. Poza wyżej wymienionymi także: Doktor Sen, Oculus, Zanim się obudzę, Hush, Still Life czy Tunel do piekła

Nocna msza – ile odcinków?

Serial Nocna msza, to produkcja oryginalna Netfliksa, która łączy sobie w pierwszym sezonie 7 odcinków. Wszystkie one są od razu dostępne na wspomnianej platformie.  

Nocna msza – kiedy premiera?

Serial Nocna msza to kolejna oryginalna produkcja Netfliksa. Obejrzymy go zatem na wspomnianej platformie. Serial trafił na nią dziś, 24 września 2021 roku, tradycyjnie w godzinach porannych. 

Czytaj również: Wtargnięcie - trzymający w napięciu i zaskakujący thriller, dziś debiutuje na Netflix

Nocna msza – opinie o serialu

Opisywana serialowa produkcja może spodobać się przede wszystkim fanom kina grozy. Z racji, że jest to horror, może tak być, że nie każdy będzie miał ochotę go oglądać. Ale jest to niewątpliwie pozycja obowiązkowa dla fanów seriali i filmów grozy. Szczególnie fanów produkcji Flanagana. 

Czytaj również: Nocna msza (Midnight Mass), od twórcy Nawiedzonego domu na wzgórzu na pełnym zwiastunie

Serial może przypaść do gustu także widzom lubiącym tajemnicze opowieści, ale i seriale o dramtycznej fabule. 

Nocna msza – książki

Serial Nocna msza to produkcja bazująca na własnym scenariuszu. W zamian polecamy inną lekturę, tym razem będzie to komiks, o tytule Msza żałobna, autorstwa Arne Dahl.

Komiks „Msza żałobna” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Everest
Sangma Francis
Everest
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje