Nocna msza nowy serial grozy Netfliksa od Mike Flanagana

Data: 2021-09-24 10:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Dziś na Netflix debiutuje także nowy serial grozy, za którego powstanie odpowiedzialny jest Mike Flanagan, mający na swoim koncie wiele filmów i seriali grozy. Nowe dzieło Flanagana nosi tytuł Nocna msza. 

Obrazek w treści

Autor zdjęcia: COURTESY/NETFLIX

Serial Nocna msza to produkcja amerykańska i kolejne serialowe dzieło Mike'a Flanagana, który wraca na Netflix. Twórcą bardzo dobrze przyjętego serialiaru grozy Nawiedzonego domu na wzgórzu, wraca z kolejnym dziełem grozy, którego akcji, tym razem rozgrywa się na niewielkiej wyspie, odizolowanej od świata. 

Nocna msza – opis serialu

Historia przenosi nas bowiem na niewielką wyspę, Crockett Island, na której żyja dośc podzieleni, ale w miarę bogobojni ludzie. Gdy z pozoru sennym miasteczku pojawia się młody mężczyzna, nad którym wisi widmo hańby, podziały między niedużą społecznością, zaczynają narastać. Niedługo potem w miasteczku pojawia się charyzmatyczny ksiądz Paul.

Czytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 13 września do 20 września 2021 roku

Wraz z pojawieniem się na wyspie ojca Paula, zaczynają dziać się przedziwne, przez wielu uważane za cudowne, magiczne wydarzenia. One to ponownie scalają skłóconą i podzieloną społeczności. Ale, jak się szybko okazuje, magia i cudowność zaczyna ustępować miejsca tajemnicom i wydarzeniom przerażającym. Ojciec Paul przywołuje do maisteczka mroczne tajemnice, które na nowo religijnie angażują mieszkańców. 

Nocna msza – obsada serialu

Nocna msza to jak już wspomnieliśmy amerykański serialowy horror, w którym w głównych rolach zobaczymy Kate Siegel, znaną właśnie z serialu Nawiedzony dom na wzgórzu, Nawiedzony dwór w Bly, Gra Geralda.

Towarzyszą jej Rahul Abburi, Crystal Balint, Matt Biedel, Alex Essoe, Annarah Cymone, Annabeth Gish, Rahul Kohli, Kristin Lehman, Robert Longstreet, Igby Rigney, Samantha Sloyan, Henry Thomas i Michael Trucco.

Czytaj również: Straszne historie – dziś premiera na Netflix familijnego horroru z Krysten Ritter

Reżyserem i zarazem producentem serialu jest Mike Flanagan, ktory ma na swoim koncie wiele produkcji grozy. Poza wyżej wymienionymi także: Doktor Sen, Oculus, Zanim się obudzę, Hush, Still Life czy Tunel do piekła

Nocna msza – ile odcinków?

Serial Nocna msza, to produkcja oryginalna Netfliksa, która łączy sobie w pierwszym sezonie 7 odcinków. Wszystkie one są od razu dostępne na wspomnianej platformie.  

Nocna msza – kiedy premiera?

Serial Nocna msza to kolejna oryginalna produkcja Netfliksa. Obejrzymy go zatem na wspomnianej platformie. Serial trafił na nią dziś, 24 września 2021 roku, tradycyjnie w godzinach porannych. 

Czytaj również: Wtargnięcie - trzymający w napięciu i zaskakujący thriller, dziś debiutuje na Netflix

Nocna msza – opinie o serialu

Opisywana serialowa produkcja może spodobać się przede wszystkim fanom kina grozy. Z racji, że jest to horror, może tak być, że nie każdy będzie miał ochotę go oglądać. Ale jest to niewątpliwie pozycja obowiązkowa dla fanów seriali i filmów grozy. Szczególnie fanów produkcji Flanagana. 

Czytaj również: Nocna msza (Midnight Mass), od twórcy Nawiedzonego domu na wzgórzu na pełnym zwiastunie

Serial może przypaść do gustu także widzom lubiącym tajemnicze opowieści, ale i seriale o dramtycznej fabule. 

Nocna msza – książki

Serial Nocna msza to produkcja bazująca na własnym scenariuszu. W zamian polecamy inną lekturę, tym razem będzie to komiks, o tytule Msza żałobna, autorstwa Arne Dahl.

Komiks „Msza żałobna” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy