reklama

Straszne historie – dziś premiera na Netflix familijnego horroru z Krysten Ritter

Data: 2021-09-15 10:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Netflix powiększył dziś swoją bibliotekę o kolejny mroczny film fabularny. Tym razem jest nim horror familijny o tytule Straszne historie. Wiedźma, dom z wieloma sekretami i przerażające opowieści pewnego dzieciaka. 

Obrazek w treści

Autor zdjęcia: Christos Kalohoridis/Netflix 

To wszystko znajdziemy w kolejnej strasznej filmowej opowieści, której jednak blisko do filmu familijnego. A co więcej wiemy o dziś debiutującym na platformie filmie? Czy warto mu poświęcić chwilę? 

Straszne historie – opis filmu 

Film Straszne historie to familijny horror produkcji amerykańskiej, którego bohaterem jest mały chłopiec o imieniu Alex. Dziecko ma jedną wielką pasję, kocha opowiadać straszne historię. Pewnego dnia o uratuje mu życie.

Czytaj również:  Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 13 września do 20 września 2021 roku

Otóż zostaje pochwycony przez złą wiedźmę, mieszkającym w przepastnym, magicznym domu w Nowym Jorku. Ta zamierza oczywiście pozbawić go życia, ale Alex w ostatniej chwili ma dla niej pewną propozycję. Zapewnia, że każdego dnia opowie jej jedną przerażającą historię, w zamian za ocalenie życia. W międzyczasie ma zamiar znaleźć sposób by wydostać się w mieszkania, choć to wydaje się mało prawdopodobne. 

Straszne historie – obsada filmu

W filmie Straszne historie w roli wiedźmy wystąpiła Krysten Ritter, którą zapewne wielu z nas kojarzy z filmu Jassica Jones, a także z The Defenders. Obydwie produkcje są dostępne na platformie Netflix. Aktorkę można jeszcze oglądać w takich produkcjach jak: El Camino: Film "Breaking Bad", Wielkie oczy, Dziewczyna z ekstraklasy czy Breaking Bad. W roli Alexa zobaczymy Winslowa Fegley’a, który ma już na swoim koncie udział w horrorze, o tytule Come Play. 

W pozostałych rolach: Lidya Jewett, Khiyla Aynne, Luxton Handspiker, Taylor Belle Puterman, Miley Haik, Liam Couvion, Eden Gjoka.

Czytaj również: Straszne historie, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest David Yarovesky, mający na swoim koncie takie produkcje jak: Brightburn: Syn ciemności, The Hive.

Straszne historie – gdzie obejrzeć film

Film Straszne historie to oryginalna filmowa produkcja platformy Netflix, dlatego też swoją premierę będzie mieć na wspomnianym Netfliksie.

Straszne historie zadebiutowała dziś, 15 września 2021 roku. Film trafił na Netflix tradycyjnie w godzinach porannych. 

Straszne historie – opinie o filmie

Film może spodobać się przede wszystkim fanom kina grozy, ale z nutą opowieści familijnej, więc nie klasycznego horroru. Może zatem zaciekawić tych widzów, którzy lubią czasami obejrzeć coś straszniejszego, ale nie lubią się bać. 

Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 10 do 17 września 2021 roku

Film posiada także  w sobie pewną nutkę fantasy i tajemnicy, więc może spodobać się także miłośnikom takiego filmowego gatunku.  

Straszne historie – książki

Film Straszne historie to kolejna produkcja bazująca na autorskiem scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej film powstał. W zamian proponujemy jednak inną powieść. Tym razem jest to książka Straszne historie Maszy. Opowieści z dreszczykiem, Beaty Zmichowskiej

Książkę „Straszne historie Maszy. Opowieści z dreszczykiem" można kupić taniej poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje