Nocne czytanie w Kanadzie

Data: 2018-06-14 08:03:00 Autor: mojebestsellery
News - Nocne czytanie w Kanadzie

W tym roku po raz pierwszy w graniczącej ze Stanami Zjednoczonymi Kanadzie zorganizowano „Noc w Bibliotece” na wzór polskich akcji odbywających się w lokalnych bibliotekach.

„Noc w Bibliotece” zorganizowano w polskim centrum kulturalnym w Mississauga w południowej części Kanady. W akcji uczestniczyły polskie dzieciaki w wieku od 8 do 13 lat, a akcja odbyła się z piątku 10 czerwca na sobotę 11 czerwca.

W ramach imprezy odbyło się spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel, autorką książek dziecięcych. Czerwińska-Rydel ma w swoim dorobku m.in. książkę pod tytułem Listy w butelce, która wydana została przez Wydawnictwo Literatura na początku tego roku. Książka traktuje o życiu Ireny Sendlerowej, która w czasie II Wojny Światowej uratowała około 2,5 tys. żydowskich dzieci.

Oprócz spotkania z pisarką, uczestnicy „Nocy w bibliotece” mieli szansę wziąć udział w nocy filmowej. Wieczorem uczestnikom zaserwowano kolację, a rano – śniadanie, bowiem dzieciaki w bibliotece także… nocowały!

Jak zapewniają organizatorzy, po tak udanym starcie, z pewnością odbędą się kolejne edycje tego wydarzenia. I słusznie, bowiem miłość do literatury warto zaszczepić już od najmłodszych lat.

Czy myślicie, że podobna akcja dla młodych czytelników sprawdziłaby się w Polsce? Czy braliście udział w edycjach „Nocy Bibliotek” w Waszych lokalnych książnicach?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.