Nowy literacki serial HBO GO z gwiazdą „Wielkich kłamstewek"

Data: 2020-01-27 19:59:59 Autor: Sławomir Krempa

Platformy streamingowe prześcigają się w produkcji nowych seriali. I choć mówi się, że najlepszych scenariuszy dostarcza życie, twórcy dostrzegają, że bardzo często świetne fabuły, niemal gotowe do przeniesienia na ekran, znaleźć można w literaturze. Tak jest w przypadku nowej produkcji HBO „Od nowa" z Nicole Kidman i Hugh Grantem w rolach głównych. 

O serialu wiemy już całkiem sporo, obejrzeć jego zwiastun i przeczytać książkę, zgodnie z zasadą „najpierw książka, potem film". 

Obrazek w treści

Od nowa – opis serialu

W nowym miniserialu HBO poznajemy małżeństwo Grace (Nicole Kidman) i Jonathana (Hugh Grant) Fraserów. Wydaje się, że wreszcie udało im się zapracować na to, by ich dalsze życie toczyło się w myśl zasady „i żyli długo, i szczęśliwie". Godne zarobki, odpowiednio wysoki poziom życia, kariera... Grace jest świetną terapeutką, pracuje też nad wydaniem debiutanckiej książki. Niestety, tuż przed datą premiery wszystko się zmienia. Po tajemniczym zniknięciu Jonathana okazuje się, że nie był on mężczyzną, za jakiego go uważała. Grace trafia w światło reflektorów, wybucha skandal. Czy Grace uda się uporządkować swoje sprawy i zapewnić synowi (Noah Jupe) szczęśliwe życie?

Czytaj także: Serial Outsider – wszystkie informacje

W internecie pojawił się już zwiastun produkcji:

Serial Od nowa – kiedy premiera?

„Od nowa" ma być miniserialem, złożonym z sześciu odcinków. Emisja pierwszych epizodów nastąpi już w maju 2020. Prawdopodobnie emitowane będą kolejno w odstępach cotygodniowych – to zwykła praktyka na antenie HBO.

Serial Od nowa – gdzie obejrzeć?

Gdzie będziemy mogli zobaczyć serial Od nowa? Produkcja emitowana będzie na kanałach telewizyjnych HBO w poniedziałki o 20:00 i na platformie streamingowej HBO GO. Można go będzie również obejrzeć na platformie HBO GO lub w serwisie player.pl

Od nowa – obsada

Jacy aktorzy wystąpią w serialu Od nowa? Miłośników kina zelektryzują przede wszystkim nazwiska dwojga aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów produkcji. Są to Nicole Kidman i Hugh Grant. W pozostałych rolach zobaczymy Edgara Ramireza w roli detektywa Joego Mendozy; Ismaela Cruza Cordovę jako Fernando Alvesa; Matildę De Angelis jako Elenę Alves; Lily Rabe w roli Sylvii Steinetz; Noma Dumezweni jako Haley Fitzgerald; Noaha Jupe (Słodziak, Ciche miejsce) w roli syna głównych bohaterów; Sofie Gråbøl jako Catherine Stamper oraz Donalda Sutherlanda w kreacji Franklina Reinhardta - ojca głównej bohaterki.

Od nowa – czy jest książka?

Serial HBO oparty jest na thrillerze psychologicznym Jean Hanff Korelitz Nie chciałaś wiedzieć. Książkę w Polsce opublikowało w 2015 roku Wydawnictwo Czarna Owca, ale ciągle jest dostępna w sprzedaży. Książkę kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nie chciałaś wiedzieć
Korelitz Hanff Jean1
Okładka książki - Nie chciałaś wiedzieć

Grace, spełniona żona i matka, ma wspaniałe życie. Jest cenioną terapeutką. Wkrótce ma ukazać się jej książka "Nie chciałaś wiedzieć", w której namawia...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo