Weź udział w spotkaniu z Olgą Tokarczuk! 

Data: 2020-11-30 09:56:53 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

10 grudnia zorganizowane zostanie spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk. Wyjątkowa rozmowa z Noblistką przeprowadzona zostanie w rocznicę wręczenia Nagrody Nobla polskiej pisarce. 

Obrazek w treści Weź udział w spotkaniu z Olgą Tokarczuk!  [jpg]Fot. Edyta Dufaj

Przeczytaliście Księgi Jakubowe? A może po przeczytaniu Czułego narratora w Waszych głowach pojawiły się pytania związane z filozofią Olgi Tokarczuk? Już niebawem za sprawą spotkania autorskiego rozwiane zostaną wszelkie wątpliwości. 

Czytaj także: Olga Tokarczuk: Nie mam jeszcze poczucia kresu czy spełnienia. Wywiad z Noblistką

10 grudnia świętujemy rocznicę wręczenia Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla w dziedziny literatury. Z tej okazji Fundacja Olgi Tokarczuk, Wrocławski Dom Literatury oraz Wydawnictwo Literackie zapraszają czytelników do uczestnictwa w obchodach rocznicy. W tym szczególnym dniu zostanie zorganizowane pierwsze w tym roku spotkanie z pisarką. 

Wyjątkowe spotkanie autorskie przeprowadzone zostanie w formie transmisji online na Facebooku oraz kanale na YouTube Fundacji Olgi Tokarczuk. W ten sposób Olga Tokarczuk zaproszona zostanie do domów każdego z czytelników. Spotkanie online odbędzie się 10 grudnia 2020 r. o godz. 19:00. Poprowadzi je rektor Uniwersytetu Śląskiego, profesor Ryszard Koziołek. 

Czytaj także: Nowa książka Olgi Tokarczuk już w listopadzie! 

Oprócz rozmowy z Noblistką, przedstawieni zostaną laureaci konkursów związanych z inicjatywą edukacyjną „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?”.  Konkursy organizowane były dla dwóch grup wiekowych – uczniów do 12 roku życia, którzy mieli stworzyć bajkę lub opowiadania inspirowane tematem pierwszej powieści, którą Noblistka zaczęła pisać w wieku 12 lat. Starsi czytelnicy mogli z kolei wziąć udział w konkursie organizowanym we współpracy z Wydawnictwem Muchomor. Laureatów poznamy o godzinie 18:00. 

Z kolei późnym wieczorem, po godzinie 21:00, odtworzony zostanie premierowy fragment koncertu Marii Peszek, który sama artystka określiła jako „kobiecy sojusz przeciwko ciemności”.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czuły narrator
Olga Tokarczuk0
Okładka książki - Czuły narrator

Najnowsza książka Olgi Tokarczuk to swoiste laboratorium tekstów noblistki. Publikacja przedstawi twórczośc od kuchni, opowie o motywacjach...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Świadomy wybór
Izabela M. Krasińska ;
Świadomy wybór
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Joanna Kuciel-Frydryszak
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Pokaż wszystkie recenzje