„Outlander”: Będzie polska premiera „Go Tell The Bees That I Am Gone”

Data: 2021-08-13 12:35:00 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Na listopad zaplanowana jest premiera najnowszej książki Diany Gabaldon – Go Tell The Bees That I Am Gone. Według zapowiedzi księgarni Świat Książki, planowane jest także polski przekład powieści. 

Obrazek w treści „Outlander”: Będzie polska premiera „Go Tell The Bees That I Am Gone” [jpg]

Od kilku dni w sprzedaży dostępna jest ponownie znana seria Diany Gabaldon Outlander. Jak się okazuje, w polskim przekładzie ukaże się także najnowsza książka autorki – Go Tell The Bees That I Am Gone

Outlander powrócił do sprzedaży 

Diana Gabaldon jest jedną z najpoczytniejszych angielskich autorek, której popularność przyniosła znana seria książek o Outlanderze. Zekranizowana przez BBC, doczekała się przekładów na kilkanaście języków, także i polski. 

Niestety, książki z popularnego cyklu już od dłuższego czasu były niedostępne w większości księgarń ze względu na wyczerpanie się nakładu. W wywindowanych cenach sięgających czasem nawet 100 złotych tytuły takie jak Obca czy Podróżniczka kupić można było z drugiej ręki na grupach czytelniczych oraz w serwisach aukcyjnych w Internecie. Wkrótce jednak się to zmieni. 

Czytaj także: Outlander – Kosmiczny łowca kontra bestia nie z tego świata!

15 września do księgarń trafia wznowienie znanego cyklu powieści Diany Gabaldon. Dotychczasowi czytelnicy nie muszą martwić się o wygląd swojej kolekcji – wznowienia zostaną bowiem wydane w dokładnie tej samej szacie graficznej, co pierwsze wydanie. Problemem może być jednak cena – każda z książek w nowym cyklu kosztować będzie 99,99 w cenie okładkowej lub – 69,99 zł w przedsprzedaży na SwiatKsiazki.pl. 

Outlander – nowa książka także i w Polsce

Przy okazji wznowienia dotychczasowych tytułów, fani serii zapytali także, czy nowa książka Diany Gabaldon – Go Tell The Bees That I Am Gone – zostanie wydana również w Polsce. Jak się okazuje – są na to duże szanse. 

Księgarnia Świat Książki w odpowiedzi na wpis na Twitterze użytkowniczki @Ludmila87534002 potwierdziło, że książka zostanie wydana, wciąż nieznana pozostaje jednak data premiery książki w Polsce. 

Na 100% będziemy pisać jak tylko ruszy przedsprzedaż, a co za tym idzie - będą konkrety

– czytamy na Twitterze.

Przypomnijmy, że premiera książki w Wielkiej Brytanii zaplanowana została na 23 listopada 2021 roku. 

Go Tell The Bees That I Am Gone – opis 

O czym będzie książka Go Tell The Bees That I Am Gone? Dziewiąta książka z cyklu Outlander skupi się na losach Jamiego Frasera oraz Claire Randall, którzy rozstali się w 1746 przez wybuch Powstania Jakobitów. Ponowne spotkanie zajęło im 20 lat. 

W międzyczasie dochodzi do zmian w życiu bohaterów – Brianna oraz jej mąż, Roger, osiadają na Fraser’s Ridge, gdzie bohaterowie ponownie starają się poukładać swoje życie. 

Tymczasem ponownie dochodzi do coraz większych rewolucji w kraju, a wojna o niepodległość zbliża się również do Fraser’s Ridge. Gdy rodzina wreszcie jest razem, Jamie i Claire mają jeszcze więcej do stracenia, niż dotychczas. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Obca
Diana Gabaldon0
Okładka książki - Obca

Rok 1945. Claire Randall, w czasie wojny pielęgniarka w szpitalu polowym, spędza z mężem wakacje w Szkocji. Po latach rozstania nie mogą się sobą nacieszyć...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
Pokaż wszystkie recenzje