W Bieszczadach powstanie kraina Kajka i Kokosza

Data: 2019-05-21 08:12:38 Autor: Patryk Obarski
News - W Bieszczadach powstanie kraina Kajka i Kokosza

Komiksy Janusza Christy o Kajku i Kokoszu przeniesione do prawdziwego świata? To możliwe! Fundacja Kreska im. Janusza Christy nawiązała właśnie umowę wstępną z inwestorem, na mocy której powstanie oryginalny park rozrywki.

O przeniesienie świata z komiksów Janusza Christy do rzeczywistości od dwóch lat stara się Paulina Christa, prezeska fundacji i spadkobierczyni dziedzictwa dziadka. W biznesplanie fundacji uwzględnione zostało utworzenie kompleksowego parku rozrywki, stylizowanego na miejsca ze świata Kajka i Kokosza. Park nazywać się miałby właśnie „Kraina Kajka i Kokosza”.

Jako miejsce wybrano Stężnicę – bieszczadzką miejscowość koło Baligrodu i teren obejmujący 500 hektarów, a także dwuhektarową przestrzeń w Rajskiem, gdzie wybudowane zostałyby między innymi Warownie Zbójcerzy czy Gród Mirmiła oraz park zwierząt. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie planuje Christa.

W wizji parku rozrywki uwzględnione zostały także nowoczesne rozwiązania technologiczne – odwiedzających przywitać ma wirtualny prezenter, pojawi się kapsuła kinowa 9D i urządzenie do wyświetlania obrazów w powietrzu. W „Krainie Kajka i Kokosza” planowana jest również arena do animacji, gdzie będzie można wejść w interakcję z komiksowymi postaciami.

Wartość inwestycji to około 30 milionów złotych, z czego 30% pokryte zostanie przez Konsorcjum Inwestorów. Reszta pieniędzy pochodzić miałaby ze środków projektowych Unii Europejskiej. Projekt zrealizowany miałby zostać m.in. na miejscu istniejącego już Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Natura Park” w Bieszczadach.

Co o tym sądzicie? Jeździcie do parków rozrywki?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kajko i Kokosz. Na wczasach
Janusz Christa0
Okładka książki - Kajko i Kokosz. Na wczasach

Do Mirmiłowa zawitał Referent do Spraw Turystyki i Wypoczynku. Każdy chce odpocząć od cywilizacji, niestety, skierowanie na wczasy jest tylko jedno......

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Rok Zaćmienia
Marta Knopik
Rok Zaćmienia
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Pokaż wszystkie recenzje