W Bieszczadach powstanie kraina Kajka i Kokosza

Data: 2019-05-21 08:12:38 Autor: mojebestsellery
News - W Bieszczadach powstanie kraina Kajka i Kokosza

Komiksy Janusza Christy o Kajku i Kokoszu przeniesione do prawdziwego świata? To możliwe! Fundacja Kreska im. Janusza Christy nawiązała właśnie umowę wstępną z inwestorem, na mocy której powstanie oryginalny park rozrywki.

O przeniesienie świata z komiksów Janusza Christy do rzeczywistości od dwóch lat stara się Paulina Christa, prezeska fundacji i spadkobierczyni dziedzictwa dziadka. W biznesplanie fundacji uwzględnione zostało utworzenie kompleksowego parku rozrywki, stylizowanego na miejsca ze świata Kajka i Kokosza. Park nazywać się miałby właśnie „Kraina Kajka i Kokosza”.

Jako miejsce wybrano Stężnicę – bieszczadzką miejscowość koło Baligrodu i teren obejmujący 500 hektarów, a także dwuhektarową przestrzeń w Rajskiem, gdzie wybudowane zostałyby między innymi Warownie Zbójcerzy czy Gród Mirmiła oraz park zwierząt. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie planuje Christa.

W wizji parku rozrywki uwzględnione zostały także nowoczesne rozwiązania technologiczne – odwiedzających przywitać ma wirtualny prezenter, pojawi się kapsuła kinowa 9D i urządzenie do wyświetlania obrazów w powietrzu. W „Krainie Kajka i Kokosza” planowana jest również arena do animacji, gdzie będzie można wejść w interakcję z komiksowymi postaciami.

Wartość inwestycji to około 30 milionów złotych, z czego 30% pokryte zostanie przez Konsorcjum Inwestorów. Reszta pieniędzy pochodzić miałaby ze środków projektowych Unii Europejskiej. Projekt zrealizowany miałby zostać m.in. na miejscu istniejącego już Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Natura Park” w Bieszczadach.

Co o tym sądzicie? Jeździcie do parków rozrywki?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje