W Bieszczadach powstanie kraina Kajka i Kokosza

Data: 2019-05-21 08:12:38 Autor: pobarski
News - W Bieszczadach powstanie kraina Kajka i Kokosza

Komiksy Janusza Christy o Kajku i Kokoszu przeniesione do prawdziwego świata? To możliwe! Fundacja Kreska im. Janusza Christy nawiązała właśnie umowę wstępną z inwestorem, na mocy której powstanie oryginalny park rozrywki.

O przeniesienie świata z komiksów Janusza Christy do rzeczywistości od dwóch lat stara się Paulina Christa, prezeska fundacji i spadkobierczyni dziedzictwa dziadka. W biznesplanie fundacji uwzględnione zostało utworzenie kompleksowego parku rozrywki, stylizowanego na miejsca ze świata Kajka i Kokosza. Park nazywać się miałby właśnie „Kraina Kajka i Kokosza”.

Jako miejsce wybrano Stężnicę – bieszczadzką miejscowość koło Baligrodu i teren obejmujący 500 hektarów, a także dwuhektarową przestrzeń w Rajskiem, gdzie wybudowane zostałyby między innymi Warownie Zbójcerzy czy Gród Mirmiła oraz park zwierząt. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie planuje Christa.

W wizji parku rozrywki uwzględnione zostały także nowoczesne rozwiązania technologiczne – odwiedzających przywitać ma wirtualny prezenter, pojawi się kapsuła kinowa 9D i urządzenie do wyświetlania obrazów w powietrzu. W „Krainie Kajka i Kokosza” planowana jest również arena do animacji, gdzie będzie można wejść w interakcję z komiksowymi postaciami.

Wartość inwestycji to około 30 milionów złotych, z czego 30% pokryte zostanie przez Konsorcjum Inwestorów. Reszta pieniędzy pochodzić miałaby ze środków projektowych Unii Europejskiej. Projekt zrealizowany miałby zostać m.in. na miejscu istniejącego już Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Natura Park” w Bieszczadach.

Co o tym sądzicie? Jeździcie do parków rozrywki?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kajko i Kokosz. (Tom 7). Na wczasach
0
Okładka książki - Kajko i Kokosz. (Tom 7). Na wczasach

Do Mirmiłowa zawitał Referent do Spraw Turystyki i Wypoczynku. Każdy chce odpocząć od cywilizacji, niestety, skierowanie na wczasy jest tylko jedno......

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje