Patria – już wkrótce serial na podstawie powieści Fernanda Aramburu

Data: 2020-09-20 15:25:48 Autor: pobarski

Już 27 września premierę mieć będzie serial Patria stanowiący adaptację powieści o tym samym tytule stworzonej przed laty przez Fernanda Aramburu. Reżyserią produkcji zajmą się Goya Félix Viscarret oraz Óscar Pedraza.

Obrazek w treści

Za tydzień na antenie HBO3 oraz na platformie HBO GO zadebiutuje nowy serial oryginalny stworzony na podstawie bestsellerowej powieści Fernanda Aramburu. Patria będzie przejmującym dramatem dwójki rodzin, których członkowie poróżniają się za sprawą nasilającego się konfliktu społeczno-politycznego. 

Patria – opis serialu 

Serial Patria przeniesie widzów do Kraju Basków. W momencie, w którym separatystyczna organizacja terrorystyczna ETA ogłasza zawieszenie walk, Bittori postanawia pójść na cmentarz i odwiedzić grób zamordowanego przez terrorystę męża – Txato. Jednocześnie, ta chwila stanowi punkt zwrotny w życiu Bittori – kobieta postanawia powrócić do dawnego domu w wiosce, w której żyła wraz z Txato. Powrót nie tylko otworzy dawne rany, ale także zaostrzy konflikt pomiędzy Bittori a jej dawną przyjaciółką, Miren, której syn stoi za zabójstwem Txato. 

Kobiety przekonują się, że trudno jest zapomnieć o przeszłości i przebaczyć drugiej osobie uczynione krzywdy. Zwłaszcza, jeśli żyją w społeczeństwie ogarniętym politycznym fanatyzmem. 

Patria – nowy serial na HBO

Za nowy serial realizowany dla HBO odpowiedzialni są reżyserowie Goya Félix Viscarret oraz Óscar Pedraza, a także scenarzysta Aitor Gabilondo. 

W rolach głównych w produkcji wystąpią Elena Irureta w roli Bittori oraz Ane Gabarain, wcielająca się w postać Miren. Oprócz nich pojawi się również Susana Abaitua, Mikel Laskurain, Loreto Mauleón oraz Eneko Sagardoy. 

Pierwszy odcinek serialu pojawi się na platformie HBO GO 27 września. Tego samego dnia w sieci zadebiutuje także drugi odcinek produkcji. Serial zobaczyć będzie można z kolei o godz. 21:00 i 22:00 na antenie HBO 3. Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień w niedzielę. Łącznie pierwszy sezon serialu zamknąć ma się w ośmiu odcinkach, a ostatni z nich wyemitowany zostanie przez HBO w listopadzie. 

Patria – bestsellerowa książka Fernanda Aramburu

Serial Patria powstał na podstawie powieści stworzonej kilka lat temu przez Fernanda Aramburu. Powieść w 2018 r. ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Sonia Draga. Książka w Hiszpanii sprzedała się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy, a prawa do tytułu zakupiono w 16 krajach. 

Książkę kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Patria
Fernando Aramburu0
Okładka książki - Patria

Wielokrotnie nagradzana książka, prawa kupiło już 16 państw. Tylko w Hiszpanii ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy! Porażający obraz kilkudziesięciu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Gladiatorzy z obozów śmierci
Andrzej Fedorowicz
Gladiatorzy z obozów śmierci
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Aleksandra Struska-Musiał
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Beloved. Belonging duet
Corinne Michaels;
Beloved. Belonging duet
Zjadaczka grzechów
Megan Campisi
Zjadaczka grzechów
Wszystko będzie dobrze
Ewa Maja Maćkowiak
Wszystko będzie dobrze
Zaklętym w górski kamień
Krystyna Palmowska
Zaklętym w górski kamień
Las z wełny i stali
Natsu Miyashita
Las z wełny i stali
Pokaż wszystkie recenzje