Pobito Rekord Guinessa w podpisywaniu książek przez autorów. Robiło to ponad 1500 twórców jednocześnie!

Data: 2019-11-14 14:43:08 Autor: Sławomir Krempa

Jeśli uważaliście, że polskie targi książki to synonim ścisku i ogromnego tłumu, nie mogliście się bardziej mylić. Właśnie pobito kolejny rekord – ponad 1500 autorów w tym samym czasie podpisywało książki!  

Kilkaset autorów i tysiące czytelników to standardy polskich targów książki. Sytuacja wygląda jednak nieco inaczej w różnych częściach świata. Dla przykładu całkiem niedawno pobity został Rekord Guinessa w… liczbie autorów podpisujących swoje książki w tym samym czasie. Właśnie swój status rekordzisty straciła Turcja… Na rzecz kogo?  

Do nietypowego rekordowego zdarzenia doszło w czwartek, 7 listopada w czasie Międzynarodowych Targów Książki w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na teren targów przyjechał przedstawiciel Księgi rekordów Guinnessa, który potwierdził, że ustanowiono nowy rekord w jednoczesnym podpisywaniu książek. 

Tego dnia na targach w jednym czasie książki podpisywało aż… 1 502 autorów! Tym samym pobito światowy rekord z 2010 roku, który ustanowiła Turcja – wówczas w jednym czasie swoje książki podpisywało 1423 autorów. 

Sharjah otrzymało także tytuł Światowej Stolicy Książek UNESCO, gdyż od 40 lat wspiera kulturę.  

Mamy nadzieję, że organizatorzy polskich imprez, nie przewidują pomysłu na pobicie rekordu. W przeciwnym razie najbliższe Śląskie Targi Książki w Katowicach mogą okazać się… naprawdę tłoczne! 

Tymczasem warto zadać sobie pytanie, skoro samych autorów było ponad półtora tysiąca, to ile na targach wówczas przebywało… czytelników? 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Pokaż wszystkie recenzje