Pobito Rekord Guinessa w podpisywaniu książek przez autorów. Robiło to ponad 1500 twórców jednocześnie!

Data: 2019-11-14 14:43:08 Autor: Sławomir Krempa

Jeśli uważaliście, że polskie targi książki to synonim ścisku i ogromnego tłumu, nie mogliście się bardziej mylić. Właśnie pobito kolejny rekord – ponad 1500 autorów w tym samym czasie podpisywało książki!  

Kilkaset autorów i tysiące czytelników to standardy polskich targów książki. Sytuacja wygląda jednak nieco inaczej w różnych częściach świata. Dla przykładu całkiem niedawno pobity został Rekord Guinessa w… liczbie autorów podpisujących swoje książki w tym samym czasie. Właśnie swój status rekordzisty straciła Turcja… Na rzecz kogo?  

Do nietypowego rekordowego zdarzenia doszło w czwartek, 7 listopada w czasie Międzynarodowych Targów Książki w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na teren targów przyjechał przedstawiciel Księgi rekordów Guinnessa, który potwierdził, że ustanowiono nowy rekord w jednoczesnym podpisywaniu książek. 

Tego dnia na targach w jednym czasie książki podpisywało aż… 1 502 autorów! Tym samym pobito światowy rekord z 2010 roku, który ustanowiła Turcja – wówczas w jednym czasie swoje książki podpisywało 1423 autorów. 

Sharjah otrzymało także tytuł Światowej Stolicy Książek UNESCO, gdyż od 40 lat wspiera kulturę.  

Mamy nadzieję, że organizatorzy polskich imprez, nie przewidują pomysłu na pobicie rekordu. W przeciwnym razie najbliższe Śląskie Targi Książki w Katowicach mogą okazać się… naprawdę tłoczne! 

Tymczasem warto zadać sobie pytanie, skoro samych autorów było ponad półtora tysiąca, to ile na targach wówczas przebywało… czytelników? 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Łowca
Agnieszka Pruska;
Łowca
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje