Pokój syna – włosko/francuski dramat obyczajowy nagrodzony Złotą Palmą w Cannes

Data: 2021-04-10 10:12:01 Autor: adudek

Telewizja Polska w postaci stacji TVP Kultura, stawia dobre jakościowo tytuły. Jedną z takich propozycji jest dramat obyczajowy Pokój syna

Obrazek w treści

Ta poruszająca opowieść o miłości i stracie warta jest poświęcenia jej dzisiejszego wieczora. Nie tylko ze względu na wzruszającą historię, ale i niezwykły klimat, jaki film tworzy.

Pokój syna – opis filmu

Film Pokój syna to dramat o wielkiej miłości ojca do syna, stracie i godzeniu się ze śmiercią. Film opowiada o włoskiej rodzinie, która wiedzie spokojne, radosne życie. Sytuacja zmienia się, gdy ich syn ginie tragicznie.

Najgorzej z tragedią i bólem po stracie radzi sobie ojciec rodziny, psychoanalityk, który całą winą za to zdarzenie zrzuca na pacjenta, do którego przed tragicznym wydarzeniem został wezwany. Mężczyzna bez końca tworzy w głowie różne obrazy starając racjonalnie wytłumaczyć śmierć syna, rozpatrując każdą możliwą sytuację.

Czytaj również: Kobieta w oknie – już jest zwiastun adaptacji powieści A.J. Finna!

Ratunkiem dla zrozpaczonej rodziny, w której każdy radzi sobie na swój własny sposób z bólem, jest dziewczyna tragicznie zmarłego Andrea.

Pokój syna – obsada

Opisywana przez nas produkcja to film powstały w kooperacji włosko – francuskiej. W głównej roli zobaczymy tu jako Giovanniego - Nanniego Morettiego, mającego na swoim koncie role w filmach:Habemus papam - mamy papieża, Cichy chaos, We władzy ojca.

Towarzyszą mu: Laura Morante, Stefano Accorsi, Jasmine Trinca, Noam Morgensztern, Giuseppe Sanfelice, Roberto Nobile, Antonio Petrocelli, Alessandro Infusini.

Czytaj również: Pokój syna, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Nanni Moretti, który jest też autorem scenariusza.

Pokój syna – gdzie obejrzeć?

Film będzie można obejrzeć już dziś, w sobotę, 10 kwietnia o godzinie 20:00 na kanale TVP Kultura. 

Pokój syna zostanie wyemitowany także w tym samym dniu, także o godzinie 20:00 na TVP Kultura 2.

Pokój syna – opinie o filmie

Produkcja, którą mamy przyjemność Wam przybliżyć to film dramatyczny, ale zarazem dający nadzieję. Nie jest to film lekki i przyjemny.

Film polecany fanom dramatów, a także tym, którzy lubią, a jeszcze nie mieli okazji obejrzeć produkcji nagrodzonych jedną z ważniejszych nagród filmowych.

Czytaj również: "Joe Black" – bogaty biznesmen kontra śmierć

Pokój syna ma bowiem na swoim koncie Złotą Palmę w Cannes - Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) - Nagroda konkursowa Nanni Moretti oraz Złota Palma - Najlepszy film Nanni Moretti. Był także nominowany do wielu filmowych nagród.

Pokój syna – książki

Film Pokój syna to produkcja powstała na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian proponujemy lekturę książki Sekret sprzed lat autorstwa Katarzyny Redmerskiej.

Książkę „Sekret sprzed lat” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.