Północny bastion – kolejne mocne, tym razem kryminalne kino, już dostępne na Netflix

Data: 2021-09-15 11:02:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Kolejną filmową premierę dzisiejszego dnia na Netflix jest produkcja, która miała swoją premierę w lipcu tego roku, a teraz debiutuje także na VOD. Film nosi tytuł Północny bastion, choć znany jest również jako BAC Nord

Obrazek w treści

Północny bastion to produkcja kryminalne, utrzymana w konwencji thrillera, produkcji francuskiej, w której akcji nam także nie zabraknie. Co wiemy o tym filmie? Co ma nam do przekazania? Czy warto go obejrzeć? Sprawdźmy!

Północny bastion – opis filmu 

Film Północny bastion to opowieść kryminalna, skupiająca się na trzech mężczyznach pracujących jako policjanci w Marsylii, w dzielnicy, w której przestępstwa nie są niczym dziwnych. Policjanci zajmują się obecnie rozpracowaniem siatki narkotykowej. Wszystko wydaje się iść doskonale, niemal gładko.

Czytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 13 września do 20 września 2021 roku

Jednak sytuacja drastycznie się zmienia, gdy swoje żądania, a są one niezwykle wygórowane, zaczyna wysnuwać ich dotychczasowy informator. Wtedy o sprawy zaczynają nie iść we właściwą stronę, a nawet mocno się komplikują. 

Północny bastion – obsada filmu

Film Północny bastion to produkcja francuska, w której zobaczymy aktorów właśnie z tego kraju. W obsadzie znaleźli się: Gilles Lellouche (Niewinne kłamstewka, Nasze najlepsze wesele), Karim Leklou (Prorok, Perfekcjonista), François Civil (Sponsoring, Frank).

A także: Adè,le Exarchopoulos, Cyril Lecomte, Michaël Abiteboul, Idir Azougli.

Czytaj również: Północny bastion, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Cédric Jimenez, mający na swoim koncie takie produkcje jak: Marsylski łącznik, Kryptonim HHhH, Paris under watch.

Północny bastion – gdzie obejrzeć film

Film Północny bastion miał swoją premierę w lipcu tego roku. Od dziś, czyli 15 września 2021 roku jest dostępny także na platformie Netflix.

Produkcja trafiła tak w godzinach porannych. 

Północny bastion – opinie o filmie

Film Północny bastion spodoba się widzom lubiącym produkcje kryminalne, a także filmy, które będą trzymały w napięciu. 

Czytaj również: Nie patrz w górę - czarna komedia Netfliksa. Potencjalny hit?

Znajdą w nim dla siebie coś ciekawego fani thrillerów, nie zabraknie też akcji. Spodoba się także widzom lubiącym produkcje o rozpracowaniu grup przestępczych.  

Północny bastion – książki

Film Północny bastion to produkcja filmowa oparta na własnym, autorskim scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje powieść, czy inna forma literacka na jakiej bazuje. W zamian polecamy lekturę książki Ostatni bastion, autorstwa Jamesa Albany.

Książkę „Ostatni bastion” można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.