Nie patrz w górę - czarna komedia Netfliksa. Potencjalny hit?

Data: 2021-09-14 10:40:01 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Czarna komedia o zbliżającej się globalnej katastrofie, jaka wkrótce może zmienić oblicze Ziemi, o tytule Nie patrzy w górę to kolejna propozycja filmowa od platformy Netflix. Zapowiada się potencjalny hit największej platformy streamingowej.

Obrazek w treści Nie patrz w górę - czarna komedia Netfliksa. Potencjalny hit? [jpg]

Film ma premierę zapowiedzianą na czas tuż przez świętami Bożego Narodzenia, ale już co nieco o nim wiemy. O czym opowiada ciekawa filmowa propozycja od Netfliksa? Kogo znajdziemy w obsadzie? Kiedy należy się spodziewać premiery filmu? Sprawdźmy zatem!

Nie patrz w górę – opis filmu 

Film Nie patrz w górę to jaki już powyżej wspomnieliśmy, czarna komedia. Film jest produkcji amerykańskiej, w iście gwiazdorskiej, hollywoodzkiej obsadzie. Ale o niej za chwilę. Tymczasem przyjrzyjmy się fabule, która rozgrywa się w czasach współczesnych, a jej bohaterami jest dwójka astronomów. Studentka Kate Dibiasky i jej profesor dr Randall Mindy, pewnego dnia odkrywają przerażającą prawdę. Dokumentują, że w Układzie Słonecznym krąży kometa. I nie byłoby problemu, gdyby nie to, że znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią.

Czytaj również:  Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 13 września do 20 września 2021 roku

Na dodatek nikt nie zwraca na to uwagi, ba….nikt nawet nie chce ich wysłuchać. Próba ostrzeżenia ludzkości przez kometą wielkości góry, prowadzi jedynie do niezręcznych, a nawet nieco komicznych sytuacji. Para szuka zatem pomocy, otrzymując ją o doktora Oglethorpe'a. Postanawiają na własną rękę nagłośnić sprawę. 

Zaczynają od biura beztroskiej prezydent Orlean i jej syna, szefa jej sztabu, a następnie ruszają w tournée po mediach, kończąc na rozrywkowym porannym programie The Daily Rip prowadzonym przez Brie i Jacka. Mają jedynie 6 miesięcy, aż Ziemia zostanie zniszczona, a opanowanie mediów społecznościowych i obieg informacji staje się dla wspomnianej pary iście komicznym doświadczeniem. 

Nie patrz w górę – obsada filmu

Film Nie patrz w górę to komedia, która z pewnością przyciągnie widzów Netfliksa nie tylko intrygującą, komiczną fabułą, ale przede wszystkim świetną aktorską obsadą. W kolejnej oryginalnej produkcji platformy światowe gwiazdy. 

Czytaj również: Nie patrz w górę, informacje o filmie - opis

W roli studentki astronomii o imieniu Kate zobaczymy Jennifer Lawrence, aktorkę znaną z filmów: mother!,serii Igrzyska śmierci, Dom na końcu ulicy, Poradnik pozytywnego myślenia, zaś w roli  profesora dr Randalla Mindy’ego, nie kto inny, a Leonardo DiCaprio. Aktor ma na swoim koncie mnóstwo filmowych ról, w tym takich produkcjach jak: Titanic, Infiltracja, Co gryzie Gilberta Grape'a, Wyspa tajemnic, Pewnego razu... w Hollywood czy nagrodzony Oskarem film Zjawa.
 
W pozostałych rolach również gwiazdorsko. W filmie zagrali także: Rob Morgan (Mudbound, Misja: Greyhound), Jonah Hill (Wilk z Wall Street, 21 Jump Street), Mark Rylance (Most szpiegów, Proces siódemki z Chicago), Tyler Perry (Zaginiona dziewczyna, Alex Cross), Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce, Diuna), Ron Perlman (Wróg u bram, Hellboy: Złota armia), Cate Blanchett (Blue Jasmine, Aviator) oraz Meryl Streep (Diabeł ubiera się u Prady, Wybór Zofii).

A także: Ariana Grande, Scott Mescudi, Himesh Patel, Melanie Lynskey, Michael Chiklis, Tomer Sisley.

Czytaj również: Zwierzyna już na Netflix – desperacka próba przetrwania w klasycznym dreszczowcu

Reżyserem i autorem scenariusza do filmu jest Adam McKay, mający na swoim koncie takie produkcje jak: Big Short, Sukcesja, Legenda telewizji.

Nie patrz w górę – gdzie obejrzeć film

Film Nie patrz w górę to kolejna produkcja oryginalna największej platformy streamingowej, jaka jest Netflix. Będzie zatem miał swoją premierę właśnie na Netfliksie. 

Premiera została przewidziana na 24 grudnia 2021 roku. 

Nie patrz w górę – opinie o filmie

Czarna komedia Nie patrz w górę to produkcja, która spodoba się zapewne fanom komedii, ale utrzymaną w dość specyficznym, nieco makabrycznym stylu. To także film, którzy przyciągnie widzów gwiazdorską obsadą.

Czytaj również:  Kate – premierę trzymającego w napięciu kina akcji na Netfliksie, mamy już za sobą

Spodoba się zapewne także widzom lubiącym filmy o tematyce katastroficznych, w których to Ziemi grozi wielkie niebezpieczeństwo. 

Nie patrz w górę – książki

Film Nie patrz w górę to produkcja bazująca na autorskim scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy lekturę książki Nie patrz w górę, autorstwa Marcina Grygiera. 

Książkę „Nie patrz w tamtą stronę” można kupić taniej poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Słodziak
Agata Widzowska ;
Słodziak
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje