Zaginiona dziewczyna – o czym jest film? Czy warto obejrzeć?

Data: 2020-05-09 17:14:35 Autor: Piotr Piekarski

9 maja TVP 2 wyemituje jest w Polsce kasowy film Zaginiona dziewczyna, oparta na popularnej książce Gillian Flynn, która zachwyciła czytelników na całym świecie. O czym jest film i czy warto go zobaczyć?

Obrazek w treści

Zaginiona dziewczyna to nowy thriller zrealizowany przez znakomitego reżysera, Davida Finchera (Siedem) w 2014 roku. 9 maja 2020 roku będziemy mogli go obejrzeć w Telewizji Polskiej na kanale TVP2. O czym jest film?

Zaginiona dziewczyna – opis filmu

O czym jest film Zaginiona dziewczyna? Opowiada on o Nicku Dunne (w tej roli znany z roli Batmana Ben Affleck), który w piątą rocznicę ślubu zgłasza policjantom, że jego żona, Amy (Rosamund Pike) zaginęła. Niestety, detektyw Rhonda Boney, która prowadzi śledztwo, dopatruje się w zeznaniach Nicka wielu sprzeczności. A że w takich przypadkach małżonek zawsze jest pierwszym podejrzanym, sytuacja mężczyzny staje się naprawdę nieciekawa – zwłaszcza, gdy śledztwem coraz mocniej zaczynają interesować się media. Nick wraz z Margo (Carrie Coon) – swą siostrą-bliźniaczką – postanawia oczyścić się z zarzutów. Czy mu się uda? Czy rzeczywiście zamordował żonę? 

Zaginiona dziewczyna – gdzie zobaczyć?

Film Zaginiona dziewczyna można zobaczyć w telewizji – w sobotę, 9 maja 2020 o 22:40 na kanale TVP2. Jest on także dostępny na Netflixie.

Zaginiona dziewczyna – czy warto zobaczyć

Krótko mówiąc: zdecydowanie tak! To świetnie zagrany, rasowy thriller, a zarazem studium toksycznego związku. Choć film trwa sporo ponad dwie godziny, ogląda się go w nieustającym napięciu. To ekranizacja uwypuklająca wszystkie atuty książki Gillian Flynn, na której została oparta.

Zaginiona dziewczyna – książka

Holywoodzka produkcja oparta jest na powieści Zaginiona dziewczyna autorstwa Gillian Flynn, która błyskawicznie stała się światowym bestsellerem i zdobyła wiele ważnych nagród. Dlaczego? Bardzo dobrze wyjaśnia to nasza recenzja książki Zaginiona dziewczyna. Powieść wciąż dostępna jest na rynku i kupić można ją w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zaginiona dziewczyna
Gillian Flynn33
Okładka książki - Zaginiona dziewczyna

Jest upalny letni poranek, a Nick i Amy Dunne obchodzą właśnie piątą rocznicę ślubu. Jednak nim zdążą ją uczcić, mądra i piękna Amy znika z ich wielkiego...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje