Zaginiona dziewczyna – o czym jest film? Czy warto obejrzeć?

Data: 2020-05-09 17:14:35 Autor: Piotr Piekarski

9 maja TVP 2 wyemituje jest w Polsce kasowy film Zaginiona dziewczyna, oparta na popularnej książce Gillian Flynn, która zachwyciła czytelników na całym świecie. O czym jest film i czy warto go zobaczyć?

Obrazek w treści

Zaginiona dziewczyna to nowy thriller zrealizowany przez znakomitego reżysera, Davida Finchera (Siedem) w 2014 roku. 9 maja 2020 roku będziemy mogli go obejrzeć w Telewizji Polskiej na kanale TVP2. O czym jest film?

Zaginiona dziewczyna – opis filmu

O czym jest film Zaginiona dziewczyna? Opowiada on o Nicku Dunne (w tej roli znany z roli Batmana Ben Affleck), który w piątą rocznicę ślubu zgłasza policjantom, że jego żona, Amy (Rosamund Pike) zaginęła. Niestety, detektyw Rhonda Boney, która prowadzi śledztwo, dopatruje się w zeznaniach Nicka wielu sprzeczności. A że w takich przypadkach małżonek zawsze jest pierwszym podejrzanym, sytuacja mężczyzny staje się naprawdę nieciekawa – zwłaszcza, gdy śledztwem coraz mocniej zaczynają interesować się media. Nick wraz z Margo (Carrie Coon) – swą siostrą-bliźniaczką – postanawia oczyścić się z zarzutów. Czy mu się uda? Czy rzeczywiście zamordował żonę? 

Zaginiona dziewczyna – gdzie zobaczyć?

Film Zaginiona dziewczyna można zobaczyć w telewizji – w środę, 31 marca 2021 o 22:30 na kanale TVN.

Zaginiona dziewczyna – czy warto zobaczyć

Krótko mówiąc: zdecydowanie tak! To świetnie zagrany, rasowy thriller, a zarazem studium toksycznego związku. Choć film trwa sporo ponad dwie godziny, ogląda się go w nieustającym napięciu. To ekranizacja uwypuklająca wszystkie atuty książki Gillian Flynn, na której została oparta.

Zaginiona dziewczyna – książka

Holywoodzka produkcja oparta jest na powieści Zaginiona dziewczyna autorstwa Gillian Flynn, która błyskawicznie stała się światowym bestsellerem i zdobyła wiele ważnych nagród. Dlaczego? Bardzo dobrze wyjaśnia to nasza recenzja książki Zaginiona dziewczyna. Powieść wciąż dostępna jest na rynku i kupić można ją w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zaginiona dziewczyna
Gillian Flynn34
Okładka książki - Zaginiona dziewczyna

Jest upalny letni poranek, a Nick i Amy Dunne obchodzą właśnie piątą rocznicę ślubu. Jednak nim zdążą ją uczcić, mądra i piękna Amy znika z ich wielkiego...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo