Polowanie na ćmy – Szczerb przynosi list z Syberii! Co zdarzy się w 2 i 3 odcinku niedzielnego serialu na stacji TVP 1?

Data: 2023-03-26 09:00:02 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

2 i 3 odcinek serii Polowanie na ćmy: główna bohaterka Yvette nieco przypadkiem poznaje Marcela, niedoświadczonego kuriera PPS-u, Markgrafski tymczasem wzywa do siebie Gruna, a Szczerb przekazuje list z Syberii od Józefa! Co zdarzy się też w serialu?

Obrazek w treści Polowanie na ćmy – Szczerb przynosi list z Syberii! Co zdarzy się w 2 i 3 odcinku niedzielnego serialu na stacji TVP 1? [jpg] 

Polowanie na ćmy – opis 2 odcinka serialu

W 2 odcinku Polowanie na ćmy Yvvet stara się zarobić u Szlimakowskiej pierwsze środki, umożliwiających udzielenie pomocy w poszukiwaniu Szczerba. Pierwsza z bohaterek wkrótce pragnie wyjechać do Biarritz, jednakże utrudniają jej to ludzie Gruna.

Szef ochrony Markgrafski niebawem wezwie go, aby ten zrealizował jego wizję oraz przeniósł niezadowolenie na innego przeciwnika, aniżeli na Rosjan.

Czytaj również: Polowanie na ćmy - Nadszedł czas na porywającą historię Warszawy roku 1905

Krok po kroku napięcie oraz frustracja rośnie, podczas gdy Jurin ma nadzieję na to, że zabranie żony do Domu Rosyjskiego, zagwarantuje im znacznie lepsze perspektywy. Na miejscu Nastazja prezentuje się okropnie względem innych kobiet. Wszyscy stale jej pewien skandal z przeszłości...

Polowanie na ćmy – gdzie i kiedy obejrzeć 2 odcinek serialu?

2 odc. Polowanie na ćmy ukaże się w niedzielę, 26 marca 2023 r. o godz.  20:20 na antenie TVP 1. Powtórka ma mieć miejsce w czwartek, 30 marca tego roku, 30 minut po północy na TVP Seriale oraz w piątek, 31 marca o 23:30 na kanale TVP 1.

Czytaj również: Polowanie na ćmy – Co zdarzy się w 1 i 2 odcinku niedzielnego serialu na stacji TVP 1?

Na vod.tvp.pl umieszczone zostają epizody.

Polowanie na ćmy – opis 3 odcinka serialu

3 epizod serialu Polowanie na ćmy: Szlimakowska próbuje się zaprzyjaźnij z Juriną, aby w ten sposób umożliwić sobie sprzedanie domu publicznego. Yvette  udaje się dla Szczerbna do przyjaciela Marcela, aby przekazać tam kontaktowe skrzynki PPS-u. Po drodze jest świadkiem rozmowy Gruna oraz Zismana, żydowskiego alfonsa sprzedającego kobiety do Argentyny. Niebawem oboje zetrą się w burdelu, ale w ostatniej chwili uratuje ją właścicielka.

Obie porozmawiają o zasłyszanej wcześniej rozmowie. Nie wiedzą jednak, że ten ma w planie napuścić ludność właśnie na ich lokale, co... wkrótce ostatecznie przekona do siebie Margrafskiego! Oboje chcą wykorzystać do tego żydów, aby napuścić ich na cech rzeźników, przeczuwając, że tak są w stanie dokonać krwawej prowokacji!

Czytaj również: „Osiem kobiet” — musicalowa komedia kryminalna dziś do obejrzenia na TVP Kultura

Jurna poznaje zupełnie nowy świat, otoczona jest bliższymi jej kobietami, dobrą herbatą oraz zrozumieniem. W tym samym czasie Grun posyła Winawera, aby ten przyspieszył kolejną wysyłkę kobiet, cały czas z Czarnym chcą utrzymać swój biznes. Wśród porwanych znajduje się Hana! Dopiro co wzięła ślub, a już spotyka ją prawdziwy dramat... Tymczasem Yvette znajduje się pomiędzy Szlimakowską oraz Szczerbem, ten może ją przekonać, gdyż ma list wprost z Syberii, sporządzony przez jej ukochanego Józefa...

Polowanie na ćmy – gdzie i kiedy można obejrzeć 3 odcinek serialu?

Debiut kolejnego, 3 odcinka serii Polowanie na ćmy na antenie TVP 1 odbędzie się już w niedzielę, 2 kwietnia 2023 r. o tradycyjnej porze: 20:20. Reemisja ma mieć miejsce w czwartek, 6 kwietnia 30 minut po północy na TVP Seriale.

Czytaj również: Wspaniałe stulecie - koniec emisji na TVP Kobieta. Co dalej z popularnym tureckim serialem? Gdzie można go oglądać?

3 epizod zamieszczono na VOD od Telewizji Polskiej.

Polowanie na ćmy – książki

Zupełnie nowa polska produkcja Telewizji Polskiej: Polowanie na ćmy stanowi efektowną adaptację znanej powieści Pogrom. 1905 autorstwa Wacław Holewiński, ukazującej widzom całą historię niezwykłych bohaterek i bohaterów w okresie poprzedzającym pierwszą wojnę światową...

Pogrom. 1905 - książka

Książkę Pogrom. 1905, wydaną przez Zysk i S-ka w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: polowanie na ćmy, seriale tvp, seriale historyczne, Polska,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pogrom. 1905
Wacław Holewiński1
Okładka książki - Pogrom. 1905

Skandale i tajemnice rewolucyjnej Warszawy Maj 1905 roku. Warszawa staje się miejscem makabrycznych wydarzeń: mieszkańcy miasta dokonują brutalnego samosądu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje