Quantcast

Polowanie na ćmy - Nadszedł czas na porywającą historię Warszawy roku 1905

Data: 2023-03-19 13:00:02 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Na TVP 1 debiutuje kolejny autorski serial Telewizji Polskiej: Polowanie na ćmy" najnowszą opowieść stanowiącą adaptację powieści Wacława Holewińskiego Pogrom 1905, o zmaganiach Polaków pod rosyjską okupacją w coraz mocniej rozgrzej do buntu Warszawie. Czy Ochrana powstrzyma działania rozgrywające się w półświatku?

Obrazek w treści

"Polowanie na ćmy" to zupełnie nowy polski serial opracowany przez Telewizję Polską w 2023 roku w reżyserii Michała Rogalskiego, oparty o scenariusz Anny Gabryś i Katarzyny Tybinki stanowiący ekranizację powieści Pogrom. 1905.

Co dokładnie wiadomo na temat serialu Polowanie na ćmy?

Polowanie na ćmy – opis, o czym jest serial?

Kolejny autorski serial Telewizji Polskiej Polowanie na ćmy prezentuje widzom niezwykłe wydarzenia, które mają miejsce w Warszawie pod carską władzą, gdzie zaczyna wzbierać coraz większe napięcie oraz oczekiwania. W tych warunkach młoda działaczka niepodległościowa zostaje sprzedana do domu publicznego Franciszki Szlimakowskiej. To właśnie tam Yvette będzie pracować jako prostytutka, aby zarobić odpowiednie pieniądze na wyjazd.

Młoda dziewczyna pragnie udać się na Syberię, gdzie porwany został jej ukochany. Równolegle Generał Margrafski, szef Ochrany próbuje doprowadzić do spacyfikowania warszawskiego półświatka przestępczego. Nie może liczyć jednak na pomoc policji, gdyż jej lider Wiktor Grun jest całkowicie skorumpowany i nie zamierza stawać naprzeciw niepodległościowym oczekiwaniom oraz zrywom.

Napięcie z każdym dniem narasta, a Margrafski postanawia sprowokować w pełni kontrolowany bunt, aby ta skutecznie wyeliminować swoje najważniejsze cele. Na pierwszy cel wybiera burdele...

Polowanie na ćmy – wszystkie odcinki

Najnowsza propozycja Telewizji Polskiej: Polowanie na ćmy zaoferuje widzom siedem godzinnych odcinków wypełnionych napięciem, niespodziankami oraz licznymi zwrotami akcji.

Polowanie na ćmy – 2 sezon?

Na tę chwilę nie dysponujemy informacjami w 100% pewnymi, że marka będzie kontynuowała. Niemniej warto odnotować fakt, że książkowy pierwowzór Polowanie na ćmy doczekał się kontynuacji, zatem w razie telewizyjnego sukcesu pierwszej serii, spodziewać się możemy kontynuacji.

Polowanie na ćmy – zwiastun

Polowanie na ćmy – ile odcinków? Gdzie zobaczyć?

Autorzy zdecydowali się zaoferować widzom w ramach  „Polowanie na ćmy" 7 pełnoprawnych odcinków trwających mniej więcej godzinę. Emisja będzie się odbywać w tygodniowym cyklu, a pierwszy epizod zagości na TVP 1 w niedzielę, 19 marca 2023 roku o godzinie 20:15.

Polowanie na ćmy – książka

Najnowsza propozycja na antenach Telewizji Polskiej oferuje scenariusz, stanowiący ekranizację cenionej powieści Pogrom. 1905 autorstwa polskiego pisarza Wacław Holewiński, ukazującego jeszcze gęstszą siatkę powiązań oraz trudnych wyborów stojących przed bohaterami serialu.

Książkę Pogrom. 1905, wydaną przez Zysk i S-ka w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale tvp, ekranizacje książek, adaptacje, Polska,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pogrom. 1905
Wacław Holewiński1
Okładka książki - Pogrom. 1905

Skandale i tajemnice rewolucyjnej Warszawy Maj 1905 roku. Warszawa staje się miejscem makabrycznych wydarzeń: mieszkańcy miasta dokonują brutalnego samosądu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Dagmara Leszkowicz-Zaluska
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Będę tu z tobą
Robert D. Fijałkowski
Będę tu z tobą
Pokaż wszystkie recenzje