Polowanie na ćmy – Jurina dobrze się czuje w burdelu! Co zdarzy się w 3 i 4 odcinku niedzielnego serialu na stacji TVP 1?

Data: 2023-04-02 09:40:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Adrian Nowak
udostępnij Tweet

3 i 4 odcinek serii Polowanie na ćmy: Markgrafski wzywa do siebie Gruna, Szczerb przekazuje list z Syberii od Józefa, natomiast już niebawem okaże sie, że to Luba Czajka jest wtykąś donoszącą o wydarzeniach u Szlimakowskiej! Co zrobi z tym Grun? Co zdarzy się też w serialu? Co czeka widzów?

Obrazek w treści Polowanie na ćmy – Jurina dobrze się czuje w burdelu! Co zdarzy się w 3 i 4 odcinku niedzielnego serialu na stacji TVP 1? [jpg] fot. tvp.pl

Polowanie na ćmy – opis 3 odcinka serialu

W 3 odcinku Polowanie na ćmy Szlimakowska stara się zaprzyjaźnij z Juriną, by w ten sposób otworzyć sobie możliwość sprzedania domu publicznego. Yvette w tym czasie zmierza do dla Szczerbna do przyjaciela Marcela, aby przekazać skrzynki kontaktowe PPS-u. Po drodze przypadkiem słyszy rozmowę Gruna i Zismana, żydowskiego alfonsa handlującego kobietami do Argentyny. Wkrótce wspólnie zetrą się w burdelu, ale w ostatniej chwili bohaterkę uratuje właścicielka lokalu.

Obie następnie rozmawiają o zasłyszanej wcześniej rozmowie. Nie mają pojęcia o tym, że on ma w planach napuścić ludność na ich lokale, co... przekonuje do siebie Margrafskiego! Oboje chcą wykorzystać do tego żydów, aby napuścić ich na cech rzeźników, licząc na krwawą prowokację!

Czytaj również: Polowanie na ćmy - Nadszedł czas na porywającą historię Warszawy roku 1905

Jurna odkrywa nowy dla siebie świat, czuje się zaopiekowana bliższymi sobie kobietami, dobrą herbatą i zrozumieniem. Grun natomiast posyła Winawera, by ten przyspieszył kolejną wysyłkę kobiet za granicę, stale z Czarnym próbując utrzymać swój biznes. Wśród porwanych jest także się Hana, która dopiero co wyszła za mąż! Yvette znajduje się pomiędzy Szlimakowską i Szczerbem, ten może ją do siebie przekonać, gdyż ma list z Syberii, sporządzony ponoć przez jej Józefa...

Polowanie na ćmy – gdzie i kiedy obejrzeć 3 odcinek serialu?

3 odc. Polowanie na ćmy ukaże się w niedzielę, 2 kwietnia 2023 roku o godz.  20:20 na antenie TVP 1. Powtórka ma mieć miejsce w czwartek, 6 kwietnia tego roku, 30 minut po północy na TVP Seriale oraz w piątek, 7 kwietnia o 23:30 na antenie TVP 1.

Czytaj również: Polowanie na ćmy – Szczerb przynosi list z Syberii! Co zdarzy się w 2 i 3 odcinku niedzielnego serialu na stacji TVP 1?

Na vod.tvp.pl umieszczone zostają poprzednie rozdziały opowieści.

Polowanie na ćmy – opis 4 odcinka serialu

4 odc. serialu Polowanie na ćmy: nie mający nadziei na odnalezienie siostry Jakub udaje się do Szczerby z prośbą o pomoc, podczas gdy Yvette ostrzec go może jedynie przez Grunem. Niebawem okaże się, że u Szlimakowskiej znajduje się kret, donoszący o wszystkich wydarzeniach w lokalu. W ten sposób mężczyzna jest w stanie domagać się coraz większych haraczy. Kobieta zgadza się je spłacać, aby uniknąć porwanie jej siostry do burdelu prowadzonego przez Czarnego, a tymczasem Grun próbuje ją tam zabrać, aby ją dodatkowo nastraszyć! Na miejscu dziewczyna słyszy, gdzie jest przetrzymywana Hana.

Yvette donosi Marcelowi, gdzie znajduje się Hana, ten po minionych wydarzeniach całuje ją, ale ona szybko go odtrąca.Jurina wspomina Szlimakowskiej, że mimo świadomości nieprzypadkowości ich rozmów i tak wiele na nich zyskuje. Grun stara się oszukiwać alfonsów, aby wyzwolić kolejny konflikt. Ustroński przybywa do Yvette na zlecenie Józefa z Paryża, aby zdradzić jej, że list z Syberii to pułapka!

Czytaj również: Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Rosjanki opowiadają Jurinie o tym, kim według nich jest Szlimakowska. Józef wraz z Yvette dokonują napady, aby zwiększyć środki na działalność socjalistów, ale mężczyzna niebawem ucieka, a bohaterka trafia w ręce policji i zostaje aresztowana. Jakub oraz Heszel negocjują z alfonsami, ale... ostateccznie pierwszy zostaje zamordowany, a drugi trafia do szpital! Grun doprowadza do tego, że żydowscy rzeźnicy postanawiająsię zemścić na burdelu Zismana, za porwanie Hany oraz zamordowanie jej brata...

Polowanie na ćmy – gdzie i kiedy można obejrzeć 4 odcinek serialu?

Premiera następnego, 4 odcinka serii Polowanie na ćmy na antenie TVP 1 odbędzie się dopiero za 2 tygodnie: w niedzielę, 16 kwietnia o znanej wszystkim porze: 20:20. Reemisja ma mieć miejsce w czwartek, 20 kwietnia tego roku 30 minut po północy na kanale TVP Seriale.

Czytaj również: Herkules - co wydarzy się w 1 oraz 2 odcinku serialu TVN?

4 odc. znajdzie się na VOD od Telewizji Polskiej.

Polowanie na ćmy – książki

Najnowsza, autorska propozycja Telewizji Polskiej: Polowanie na ćmy ekranizuje polską powieść Pogrom. 1905 pióra Wacław Holewiński, zapewniający widzom okazję do ujrzenia szerszych losów znanych z ekranu bohaterów.

Pogrom. 1905 - książka

Powieść Pogrom. 1905, wydaną nakładem Zysk i S-ka w dobrej cenie pozyskacie tu:

Tagi: polowanie na ćmy, seriale tvp, seriale historyczne, Polska, ekranizacje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pogrom. 1905
Wacław Holewiński1
Okładka książki - Pogrom. 1905

Skandale i tajemnice rewolucyjnej Warszawy Maj 1905 roku. Warszawa staje się miejscem makabrycznych wydarzeń: mieszkańcy miasta dokonują brutalnego samosądu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje