Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 5 do 14 stycznia 2022 roku

Data: 2022-01-02 10:04:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Rozpoczęliśmy nowy rok, a wraz z nim kolejne premiery kinowe. Tym razem repertuar kinowy jest niestety bardzo skromny. W ofercie kontynuacja znanej polskiej komedii, kontrowersyjny film biograficzny oraz komedia kryminalna. Zapraszamy do lektury przeglądu premier kinowych na nadchodzący tydzień!

Obrazek w treści

  • Od 5 do14 stycznia do kin trafią kolejne filmowe nowości.
  • Wśród filmowych propozycji kolejny film z serii King's Man.
  • Wciąż będzie można jednak zobaczyć premiery  od 24 do 31 grudnia 2021 roku.

Styczeń i nowy rok 2022 rozpoczynamy i zarazem kontynuujemy nowymi premierami filmowymi. Na co tym razem warto wybrać się do kina? Sprawdźcie nasze nowe tygodniowe zestawienie!

Premiery kinowe od 5 do 14 stycznia 2022 roku

King's Man: Pierwsza misja — premiera 5 stycznia 2022 roku

Nowy tydzień premier w kinach, tydzień noworoczny zaczynamy od premiery kolejnej już odsłony przygodowej komediowej serii akcji, opartej na komiksie "The Secret Service" autorstwa Marka Millara i Dave’a Gibbonsa. King's Man: Pierwsza misja opowiada o początkach niezależnej agencji wywiadowczej. Grupa pod wodzą charyzmatycznego przywódcy, tym razem musi stawić czoła grożnym przestępcom, którzy chcą wywołać wojnę. Przynieść ona może śmierć milionom ludzkich istnień. 

Benedetta – premiera 7 stycznia 2022 roku

W tym tygodniu swoją kinową premierę będzie mieć także kontrowersyjny dramat, biograficzny i historyczna filmowa opowieści o tytule Benedetta. W tej belgijsko-francusko-holenderskiej opowieści przenosimy się do XVII wieku, do pewnego klasztoru, by śledzić losy zakonnicy imieniem Bernadetta. Wchodzi ona w lesbijski romans z klasztorną nowicjuszką. Ale tym co wzbudza jeszcze większe kontrowersje są jej niepokojące wizje, które wzbudzają wielkie obawy w Watykanie. 

Magdalena - premiera 7 stycznia 2022 roku

Polski dramat Magdalena to opowieść o młodej, samotnie wychowującej syna matce. Kobieta za dnia zajmuje się synkiem, zaś nocą odpływa w marzenia. Bardzo chce być didżejką. Pewnego dnia na jej drodze staje Julia, która może pomóc zrealizować jej marzenia. Problem w tym, że ich spełnieniu przeszkadza bardzo bolesność przeszłość Magdaleny. 

Koniec świata czyli Kogel Mogel 4 — premiera 7 stycznia 2022 roku

Premiery tego tygodnia kończymy czwartym już filmem z serii Kogel mogel, polską komedią, która jest bezpośrednią kontynuacją filmu Miszmasz, czyli kogel-mogel 3. W nowej filmowej opowieści, która nosi tytuł Koniec świata czyli Kogel Mogel 4, poznajemy dalsze losy bohaterów. Śledzimy kwitnącą miłość Agnieszki i Marcina oraz Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzy, by jej wnuczek w końcu stanął na ślubnym kobiercu, ale na drodze jego szczęścia staje Bożenka. Wolańska rezygnuje z seksu, Kasia w niewyjaśnionych okolicznościach znika, a Piotruś i Marlenka cierpią z powodu niespodziewanej wizyty. Poukładany świat naszych bohaterów staje do góry nogami. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy