reklama

Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 19 do 25 maja 2023 roku

Data: 2023-05-19 19:08:42 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

W ciągu najbliższego tygodnia do kin trafi wiele premierowych produkcji. Niektóre z filmowych premier były wyczekiwane przez fanów już od kilku miesięcy!

Wiele osób w sali kinowej fot. Pexels

Przez następne dni w kinach pojawi się wiele interesujących premier. Tydzień temu natomiast na wielkie ekrany trafiła amerykańska komedia Book Club. Następny rozdział.

Premiery kinowe od 19 do 25 maja 2023 roku

Już 19 maja 2023 roku na wielkich ekranach w całej Polsce będzie można obejrzeć sześć premierowych produkcji. Wszystkie one trafią do kin w piątek. 

Nadchodzące premiery kinowe

Czy zamierzasz wybrać się do kina w nadchodzącym czasie?

Szybcy i wściekli 10 – premiera 19 maja 2023 roku

Szybcy i wściekli 10 to kolejna część jednej z najpopularniejszej amerykańskiej serii filmów akcji. Dom Toretto wraz z rodziną przechytrzyli już wielu wrogów i wykonali niezliczoną ilość misji. Tym razem czeka ich starcie z najgroźniejszym przeciwnikiem – synem brazylijskiego króla narkotykowego, którego imperium zostało już raz zniszczone. Okazuje się, że celem Dantego stał się ośmioletni syn Doma.

Prześwietlenie – premiera 19 maja 2023 roku

Prześwietlenie to międzynarodowy dramat, którego akcja rozgrywa się w transylwańskiej miejscowości. Pewnego dnia w lokalnej piekarni pojawiają się nowi pracownicy – są to emigranci ze Sri Lanki. Nie zostają oni jednak ciepło przyjęci przez mieszkańców. W produkcji splata się wiele wątków, takich jak miłość, trauma, czy eko-aktywizm.

Dalíland – premiera 19 maj 2023 roku

Dalíland to biograficzna międzynarodowa produkcja opowiadająca o ekscentrycznym artyście – Salvadorze Dalím. Właśnie przygotowuje się on na nowojorską wystawę. W tym szalonym czasie pomaga mu niezbyt doświadczony asystent galerii, nowojorska bohema artystyczna, a także jego żona i największa muza – Gala. Cała historia została przedstawiona z punku widzenia młodego asystenta – Jamesa.

Bliscy – premiera 19 maja 2023 roku

Bliscy to polsko-czeski komedio-dramat. Pewnego dnia Piotr i Marta otrzymują niepokojący telefon od swojego ojca. Dzieci czują, że coś jest na rzeczy i postanawiają go odwiedzić. Rodzeństwo po raz pierwszy od dawna ma ze sobą kontakt. Spotykają się pod domem rodzinnym i wtedy też dowiadują się, że ich matka zaginęła. Mężczyzna utrzymuje, że żona po prostu od niego odeszła. Ciężko w to jednak uwierzyć, dlatego też Piotr i Marta rozpoczynają własne poszukiwania, które mogą ich doprowadzić do naprawdę intrygujących tropów. 

Oczy Demona – premiera 19 maja 2023 roku

Oczy Demona to malezyjski horror, który skupia się na zespole badaczy zjawisk paranormalnych. Udają się oni na górzysty obszar Malezji do Fraser's Hill, gdzie mają nagrać materiał o starym, nawiedzonym domu. Nowi właściciele przybytku doświadczyli tam wielu podejrzanych zdarzeń. Okazuje się, że w domu znajduje się mnóstwo potężnych i przerażających upiorów. 

Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa – premiera 19 maja 2023 roku

Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa to hiszpańska produkcja dokumentalna, której akcja toczy się w Asyżu. Opowiada ona o świętym innym od wszystkich. Chodzi o zmarłego w 2006 roku nastolatka, którego wzniesiono na ołtarze dwanaście lat później. To właśnie do jego grobu pielgrzymują tysiące wiernych.

Na które spośród wymienionych filmów planujecie wybrać się do kina?

Tagi: premiery kinowe,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje