Pretty Woman - kultowa komedia romantyczna, dziś w Polsacie

Data: 2021-11-25 12:07:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Dziś w Polsacie kultowa już komedia romantyczna, którą zapewne zna każdy z nas, a którą wielu bardzo chętnie sobie przypomina. Jest nią amerykańska filmowa produkcja z roku 1990 o tytyle Pretty Woman. 

Obrazek w treści

Film Pretty Woman w telewizji, na kanale Polsat już w dniu dzisiejszym, w godzinach wieczornych. Dla tych z Was, którzy jeszcze nie mieli okazji filmu oglądać, informujemy o czym jest ta słodka, pogodna, wzruszająca opowieść. 

Pretty woman – opis filmu 

Film Pretty Woman to klasyczna, kultowa już komedia romantyczna produkcji amerykańskiej, której bohaterką jest Vivian, młoda kobieta z biednej rodziny. Po przyjeździe do Los Angeles życia zmusza ją do pracy jako prostytutka. Pewnego dnia, czekając na kolejnego klienta, wskazuje drogę eleganckiemu mężczyźnie. Jest nim Edward, biznesmen z Nowego Jorku, który zgubił się na ulicach nieznanego mu miasta. Zauroczony urodą Vivian, zaprasza ją do hotelu. 

          Czytaj również: Pretty Wonam, informacje o filmie - opis

Tam proponuje jej pracę. Przez tydzień ma być jego damą do towarzystwa. Wkrótce, dzięki pieniądzom Edwarda, pomocy przyjaciółki i pracownika hotelu, ze zwykłej dziewczyny, rodzi się piekna i dystyngowana dama, zachwycająca niemal wszystkich. Między parą rodzi się uczucie. Niestety tydzień mija, więc muszą się rozstać. 

Pretty Woman – obsada filmu

W filmie w głównych rolach wystąpili: Richard Gere (Chicago, Niebieskie dni, Zatańcz ze mną) oraz Julia Roberts (Stalowe magnolie, Erin Brockovich, Cudowny chłopak).

             Czytaj również: 

W pozostałych rolach: Ralph Bellamy, Jason Alexander, Laura San Giacomo, Hector Elizondo, Alex Hyde-White, Amy Yasbeck, Elinor Donahue.

Reżyserem filmu jest Garry Marshall, mający na swoim koncie filmy: Sylwester w Nowym Jorku czy Walentynki.

Pretty Woman – gdzie obejrzeć film

Film miał swoją premierę w roku 1990 i już wielokrotnie był pokazywany w polskiej telewizji. Dziś wyemituje go także Polsat. Premiera filmu w czwartek, 25 listopada 2021 roku, o godzinie 20:05.

        Czytaj również: Czy Sherlock Holmes powróci z piątym sezonem?

Pretty Woman - opinie o filmie

Film Pretty Woman to klasyczna, kultowa i niezwykle lubiana komedia romantyczna, w gwiazdorskiej obsadzie. Film spodoba się zatem fanom komedii o romantycznym przesłaniu, niczym opowieść o Kopciuszku. 

            Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 22 do 28 listopada 2021 roku

Produkcja ma na swoim koncie filmowe nagrody, takie jak: Złoty Glob - Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu Julia Roberts oraz PEOPLE'S CHOICE - Kryształowa Statuetka - Ulubiona komedia.

Ma także kilka nominacji do nagród. Wśród nich: Oscar - Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Julia Roberts; Złoty Glob - Najlepsza komedia lub musical; Złoty Glob - Najlepszy aktor w komedii lub musicalu Richard Gere; Złoty Glob - Najlepszy aktor drugoplanowy Hector Elizondo.

Pretty Woman – książki

Film Pretty Woman to produkcja powstała na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. My zaś polecamy książkę Nie wiesz o mnie wszystkiego, której autorką jest Joanna Jagiełło

Książkę "Nie wiesz o mnie wszystkiego" (Wydawnictwo Books4YA) można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje