Quantcast

Rambo - Pierwsza krew - pierwsza odsłona hitowej serii akcji

Data: 2022-09-17 11:14:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

W sobotni wieczór telewizja Puls zaprosi swoich widzów na kultowy już film akcji, pierwszą część filmowej sagi, która zapoczątkowała bardzo popularną serię o przygodach Johna Rambo. Dziś bowiem emisja Rambo: pierwsza krew

Obrazek w treści

Rambo: Pierwsza krew to jak zapewne wszyscy już wiecie jedna z najchętniej oglądanych filmowych produkcji, która królowała w kinach w latach 80-tych, a w polskiej telewizji była możliwa do obejrzenie wiele razy. Co wiemy o filmie? 

Rambo: Pierwsza krew – opis filmu

Film Rambo: Pierwsza krew to to historia tytułowego Johna Rambo, który jest weteranem wojny w Wietnamu i byłym komandosem, który w stanie Oregon pragnie odwiedzić swojego przyjaciela z wojska. Ale jak się okazuje, ten niedawno umarł na raka. 

Czytaj także: Rambo 2 – John w podwójnych tarapatach!

W miasteczku zostaje nieprzychylnie przywitany przez miejscowego szeryfa i jego policjantów, których sprowokowany Rambo atakuje, po czym ucieka. Nikt nie może go złapać, więc zdesperowane władze przysyłają byłego dowódcę Johna, pułkownika Samuela Trautmana, który ma mu przemówić do rozumu. 

Rambo: Pierwsza krew – obsada

W filmie będącym początkiem cyklu, w postać legendarnego Johna J. Rambo wcielił się Sylvester Stallone. Znany jest on z innych filmów z serii Rambo.  A także z filmów:  Na krawędzi, Kula w łeb, Człowiek demolka, Cobra, Plan ucieczki, seria Rocky, Creed: Narodziny legendy czy też w Cop Land.

Czytaj także: Rambo: Pierwsza krew, informacje, opis

W pozostałych rolach: Richard Crenna, Brian Dennehy, Bill McKinney, Jack Starrett, Michael Talbott, Chris Mulkey, John McLiam, Alf Humphreys.

Reżyserem filmu jest Ted Kotcheff.

Rambo: Pierwsza krew – gdzie obejrzeć? 

Film Rambo: Pierwsza krew możemy zobaczyć w sobotę, 1 kwietnia 2023 r. o 20:00 na TV Puls. Powtórka pojawi się w piątek 7 kwietnia o 22:05 na tej samej antenie.

Czytaj także: Rambo 3 – Konieczna wyprawa do Afganistanu...

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Rambo: Pierwsza krew – opinie

Film Rambo: Pierwsza krew to pierwsza i najlepsza część filmowej sagi akcji. To produkcja, która spodoba się nie tylko zwolennikom całej serii, którzy zapewne chętnie sobie ją przypomną, ale także miłośnikom dramatów i filmów z Sylvestrem Satllone. 

Czytaj także: John Rambo – Porządek w Birmie...

Rambo: Pierwsza krew – książka

Rambo: Pierwsza krew to jak wspominaliśmy film akcji, który jest już kultową produkcją z lat 80-tych. Film bazuje na książce o takim samym tytule, czyli Rambo: pierwsza krew, autorstwa Morrella Davida. My w zamian polecamy inną książkę, o tytule Furia, autorstwa Marcela Mossa.

Książkę "Furia" wydawnictwa kupić można poniżej: 

Tagi: rambo, filmy, filmy akcji, filmy sensacyjne, thrillery,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Rambo. Pierwsza krew
Morrell David1
Okładka książki - Rambo. Pierwsza krew

Książka jednego z najlepszych współczesnych autorów powieści sensacyjnych, w której wykreował postać komandosa Johna Rambo - wspaniałego wojownika, weterana...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje