Ranczo Wilkowyje - komediowa wizyta na podlaskiej wsi

Data: 2022-06-13 12:03:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Ranczo, niezwykle popularny serial ma także swój odpowiednik w postaci filmu fabularnego Ranczo Wilkowyje, który pięć lat temu miał premierę w kinach, a dziś po raz kolejny będziemy mogli go sobie przypomnieć w polskiej telewizji. 

Obrazek w treści Ranczo Wilkowyje - komediowa wizyta na podlaskiej wsi  [jpg]

Film Ranczo Wilkowyje to powrót do niewielkiej podlaskiej wsi, w formie komedii pełnometrażowej komedii obyczajowej. Co wiemy o filmie? Na jakiem kanale i o jakiej godzinie będziemy mogli obejrzeć tę lubianą polską produkcję? Sprawdzamy!

Ranczo Wilkowyje – opis filmu 

Film Ranczo Wilkowyje to polska komedia, filmowa wersja popularnego serialu Ranczo, emitowanego w Telewizji Polskiej. Film opowiada o Amerykance, imieniem Lucy, który rzuca życie w Ameryce i osiedla się na podlaskiej wsi, w Wilkowyjach, mieszkając w dworku, który odziedziczyła po swej babci. 

  Czytaj również: Klan Kennedych - co wydarzy się w 5 oraz 6 odcinku serialu emitowanego na TVP 1?

Gdy już udaje się jej poradzić sobie z niechętnymi jej na początek mieszkańcami, szczególnie z wójtem Koziołem, i znajduje miłość w postaci malarza Kusego, we wsi pojawia się jej były mąż. Mężczyzna zamierza odzyskać jej miłość. 

Ranczo Wilkowyje – obsada filmu

W filmie Ranczo Wilkowyje zagrali: Ilona Ostrowska, Paweł Królikowski, Radosław Pazura, Cezary Żak, Artur Barciś, Grzegorz Wons, Katarzyna Żak, Beata Olga Kowalska, Dorota Nowakowska, Marta Lipińska, Jacek Kawalec, Dorota Chotecka, Violetta Arlak. 

   Czytaj również: Ranczo Wilkowyje, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu Ranczo Wilkowyje jest Wojciech Adamczyk, mający na swoim także serial Ranczo, a także Modowe lata czy Dziewczyny ze Lwowa

Ranczo  – gdzie obejrzeć film?

Film Ranczo to kolejna filmowa produkcja polska, jaka miała swoją premierę w kinach, a było to w roku 2017. Teraz film będzie można obejrzeć także w polskiej telewizji. 

   Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 24 czerwca do 1 lipca 2022 roku

Emisja filmu Ranczo Wilkowyje przewidziana na 17 lutego 2023 roku. Film obejrzymy w piątek o 20:35, na TVP 1. Powtórka w środę, 18 lutego o godzinie 18:35, także na TVP Seriale i w niedzielę19 lutego na tej samej antenie o 11:25.

Ranczo Wilkowyje – opinie o filmie

Opisywany film, o tytule Ranczo Wilkowyje to produkcja, która spodoba się przede wszystkim miłośnikom produkcji komediowych i polskich filmów fabularnych. Przypadnie do gustu także widzom, który w Telewizji Polskiej oglądali serial. 

   Czytaj również: Wspaniałe stulecie – Hürrem w niebezpieczeństwie? Co wydarzy się w 37 i 38 odcinku serialu

Film ma na swoim koncie dwie filmowe nagrody - Złota Kaczka - Najlepsza aktorka Ilona Ostrowska oraz Złota Kaczka - Najlepszy aktor Cezary Żak. 

A także nominacje do filmowych nagród - Złote Lwy - Udział w konkursie głównym Wojciech Adamczyk i Słoń - Udział w konkursie Wojciech Adamczyk.

Ranczo Wilkowyje – książki

Film Ranczo Wilkowyje to produkcja nie bazująca na żadnej książce. Oznacza to, że jej scenariusz powstał na podstawie własnego pomysłu. Ale istnieje książka powstała na serialu Ranczo, o tytule Ranczo. oraz Ranczo 2. Autorami obydwu książek jest Robert Brutter.

Książkę „Ranczo 2” (Wydawnictwo Literackie) można kupić taniej poniżej: 

  Tagi: komedie, filmy obyczajowe, polskie komedie, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ranczo
Robert Brutter3
Okładka książki - Ranczo

Uwaga! Będzie jeszcze zabawniej niż w serialu! Oto powieść o przygodach mieszkańców Wilkowyj! Co może wyjść ze zderzenia amerykańskiego optymizmu...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje