„Ripley”– Andrew Scott w głównej roli adaptacji kryminału! Jak się prezentuje?

Data: 2023-12-17 08:12:14 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Netflix właśnie udostępnił pierwsze oficjalne zdjęcia z serialu Ripley. Na klimatycznych fotosach możemy zobaczyć Andrew Scotta, który wciela się w główną rolę!

Kadr z serialu "Ripley"fot. materiały prasowe Netflix 

Ripley to amerykański serial, który już niedługo ma pojawić się na Netfliksie. W główną rolę wciela się Andrew Scott znany między innymi z serialu Sherlock, czy Fleabag. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Steven Zaillian. Produkcja stanowi adaptację cyklu powieści autorstwa Patricii Highsmith

Ripley – o czym będzie opowiadać serial?

Ripley to produkcja, w której śledzimy losy tytułowego Toma Ripleya Highsmitha – nowojorskiego oszusta, który pewnego dnia przyjmuje zlecenie od bogatego przemysłowca. Akcja serialu toczy się w latach 60. XX wieku. Tom ma udać się do Włoch i tam przekonać syna przemysłowca – Dickiego Greenleafa – by ten wrócił do domu. Chociaż zlecenie wydaje się całkiem niewinne, to jednak będzie to początek burzliwych przygód Ripleya. 

czytaj także:Lipowo 2 sezon – czy będzie kontyunacja serialu? 

Mężczyzna będzie chciał za wszelką cenę zachować miejsce obok Dickiego. Właśnie to sprawi, że w życiu bohatera pojawią się oszustwa, fałsz, a nawet morderstwo. Andrew Scott w rozmowie z Vainty Fair o granej przez siebie postaci mówi tak:

Czuję, że musimy kochać i wspierać granych przez nas bohaterów, a naszym zadaniem jest postawienie pytania: Dlaczego? Dlaczego tak się dzieje. Lepiej nie kierować się opiniami, ani poglądami, jakie ludzie mogą mieć na temat Toma Ripleya. Musisz się tego wszystkiego pozbyć, postarać się nie słuchać i powiedzieć: „Ok, cóż muszę mieć odwagę, aby stworzyć własną wersję i samemu zrozumieć tę postać". 

Aktor dodaje również, że odgrywanie Ripleya wcale nie było przyjemne:

To była ciężka rola do zagrania. Było mi naprawdę trudno psychicznie i fizycznie. To jest właśnie prawda.

Ripley – pierwsze oficjalne zdjęcia z serialu!

Netflix zdążył już udostępnić trzy fotografie z serialu. Możecie je zobaczyć w galerii pod artykułem. Wiadomo już, że serial trafi na platformę streamingową w 2024 roku! Zaillian, który jest reżyserem i scenarzystą każdego z odcinków, stwierdził, że tytułowa postać produkcji na dobre zdążyła się już wpisać w popkulturę:

Tom Ripley jest częścią naszej świadomości. Minęło prawie 70 lat od stworzenia go przez Highsmith, a współczesne postaci wciąż są do niego porównywane. On nie odejdzie.

Po raz pierwszy o postaci Ripleya powstanie serial. Zobaczymy wiele twarzy głównego bohatera. Twórca twierdzi, że pomogło mu to zachować większą wierność oryginałowi. Opowiedział również o tym, jak zdecydował, że produkcja będzie czarno-biała:

Wydanie książki „Ripley", które miałem na biurku, miało na okładce sugestywną czarno-białą fotografię. Kiedy pisałem, miałem w głowie ten obraz. Czerń i biel pasują do tej historii [...]!

Ripley – serial na podstawie książek

Ripley to serial powstały na bazie cyklu książek, pierwszy tom miał premierę w 1955 roku. Na całą serię składają się kolejno: Utalentowany pan Ripley, Ripley pod ziemią, Gra Ripleya, Uczeń Ripleya oraz Ripley pod wodą. Na podstawie pierwszego tomu cyklu powstał film Utalentowany pan Ripley. 

Utalentowany pan Ripley - książka

Poniżej możecie kupić pierwszy tom cyklu:

 

źródło: www.vanityfair.com

Tagi: ekranizacje książek,
Galeria:
zdjęcie „Ripley”– Andrew Scott w głównej roli adaptacji kryminału! Jak się prezentuje? nr. 296
zdjęcie „Ripley”– Andrew Scott w głównej roli adaptacji kryminału! Jak się prezentuje? nr. 297
zdjęcie „Ripley”– Andrew Scott w głównej roli adaptacji kryminału! Jak się prezentuje? nr. 298

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Utalentowany pan Ripley
Patricia Highsmith0
Okładka książki - Utalentowany pan Ripley

Powrót mistrzyni psychologicznego thrillera!   "Utalentowany pan Ripley" to pierwsza powieść pięciotomowego cyklu, którego głównym bohaterem jest Tom...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje