reklama

Rocky III – Balboa po porażce wpadnie w wielki kryzys...

Data: 2020-10-17 15:46:05 Autor: tadas

Rocky III to trzeci film o słynnym filmowym bokserze Rockym Balboa, który stanie po raz kolejny do filmowej walki, starając się krok po kroku odbudować swoją pozycję po wielkiej porażce i upokorzeniu, które sprowadzi legendę to wielkiego kryzysu, przez który będzie musiał odbudować swoją pozycję lub też... zakończyć swoją karierę.

Obrazek w treści

Rocky III to amerykański film sportowo-sensacyjny z 1982 roku, w reżyserii Sylvestera Stallone'a.

Rocky III – opis

O czym jest film Rocky III? Dopiero co Rocky Balboa zwyciężył po wielkim pojedynku z Apollo Creedem, a już minęły 3 udane lata jego rządów w randze mistrza. Niemniej nadszedł czas na kolejne starcie, w którym zmierzy się ze słynącym z bezwzględności i brutalności Clubberem Langiem.

To właśnie on przypadkiem przyczynił się do śmierci trenera Rocky'ego, w wyniku czego ciężko jest mu się skupić na samej walce.

Czytaj także: Na ratunek książkom. Fragment publikacji „Biblioteka w oblężonym mieście"

Balboa wpada w wielki kryzys, nie jest w stanie się otrząsnąć. Tracąc wiarę w siebie oraz swoje możliwości, pozostaje bez sił i szans na odbicie się. Niespodziewanie pojawia się mu z pomocą Apollo Creed, który postanawia... stać się jego trenerem! Czy oboje wspólnie odzyskają swoją pozycję i chwałę?

Rocky III – obsada

Kto wystąpił w filmie Rocky III? W tytułowej roli ponownie wystąpił Sylvester Stallone, aktor który wystąpił także w takich produkcjach jak Na krawędzi, seria Rambo, Cobra, seria Rocky, Creed czy w Cop Land.

Czytaj także: Odkryj tajemnicę... „Dziewczyna z czerwonym warkoczem" Krystyny Bartłomiejczyk

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Talia Shire, Burgess Meredith, Mr. T i Carl Weathers.

Rocky III – gdzie obejrzeć? 

Film Rocky III dziś możemy zobaczyć w piątek, 23 października o 21:55 na antenie stacji TV Puls.

Czytaj także: Cenne listy z XIX wieku trafiły do Biblioteki Narodowej 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Rocky III – opinie

Film Rocky III w momencie swojej premiery nie doczekał się najlepszego przyjęcia, jednakże w kolejnych latach trzecia odsłona jak i cała seria zyskały uznanie oraz cieszą się coraz lepszą sytuacją oraz uznaniem. Dziś cały cykl Rocky jest uznawany za jedną z lepszych sportowych serii.

Rocky III – książka

Film Rocky III jest kolejną odsłoną cyklu wykreowanego przez Sylvestra Stallone'a, który po raz kolejny nie tylko wystąpił w głównej roli, ale także zajął się reżyserią i scenariuszem całej opowieści. Być może po seansie zainteresujecie się książką Harry Haft. Historia boksera z Bełchatowa. Od piekła Auschwitz do walki z Rockym Marciano.

Czytaj także: Jak upolować faceta? – Stephenie rozpoczyna polowanie na... szkolną miłość! 

Książkę Harry Haft. Historia boksera z Bełchatowa. Od piekła Auschwitz do walki z Rockym Marciano. kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.