„Rolnik szuka żony” z osobami LGBT? Można się zgłaszać!

Data: 2024-01-13 08:58:25 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Na oficjalnych profilach programu Rolnik szuka żony pojawiły się pewne ciekawe informacje. Okazuje się, że do 11 sezonu programu TVP będą mogły się zgłosić osoby LGBTQ+! 

Rolnik szuka żony osoby LGBT fot. materiały TVP

Rolnik szuka żony to jeden z najpopularniejszych rozrywkowych programów, który od 10 lat jest emitowany na TVP1. W 10 edycji mogliśmy śledzić losy kolejnych rolników i rolniczek. Niestety większość relacji nie przetrwała próby czasu, o czym dowiedzieliśmy się w finale produkcji. Ani i Kubie jako jedynym się udało. Para opowiadała o swoim związku w specjalnym odcinku świątecznym. Ostatnio natomiast pojawiły się spekulacje jakoby Blanka miała kontynuować relację z Arturem. Kobieta jednak szybko zdementowała plotki. Co nas czeka w kolejnym sezonie?

Rolnik szuka żony: zmiany w 11 sezonie? Osoby LGBT będą mogły wziąć udział

Zmiany w mediach publicznych w ostatnim czasie są jednym z głównych tematów publicznej debaty. Nowe władze TVP już od samego początku zapowiedziały nowe porządki, przede wszystkim w kontekście programów publicystycznych i informacyjnych. Jak się okazuje, również rozrywkowe programy zostaną zmodyfikowane. 12 stycznia na instagramowym profilu programu Rolnik szuka żony odbyła się seria pytań i odpowiedzi. Fani mogli zadać pytania związane z potencjalnym udziałem w produkcji. 

Czytaj również: Bajecznie bogaci Azjaci - przezabawna komedia na podstawie popularnej powieści znów w tv! O czym jest?

Niektórzy zastawiali się po prostu, jakie kryteria muszą spełnić, by dostać się do show. Jedna z osób zapytała natomiast, czy bycie po rozwodzie wyklucza jej udział w programie. Szybko udzielono odpowiedzi, że w produkcji mogą wziąć udział zarówno rozwodnicy, jak i wdowcy. 

Czytaj również: Królowe życia - komediodramat o śmiertelnie chorej kobiecie i jej wielkim marzeniu

Największe kontrowersje wzbudziła jednak inna kwestia. Ktoś zapytał o to, czy osoby LGBT także mogą zgłaszać się do randkowego show. Odpowiedź może budzić zaskoczenie: 

Zapraszamy, miłość nie wyklucza

fot. zrzut ekranu z profilu Rolnik szuka żony / Instagram

Randkowe programy dla osób LGBT+ w Polsce

Aktualnie w niewielu polskich programach randkowych pojawiają się osoby LGBTQ+. W 2021 roku na stacji TTV mogliśmy oglądać show Prince Charming. W produkcji to jeden, tytułowy książę, poszukiwał miłości wśród kandydatów, którzy zgłosili się do programu.  Program nie został jednak przedłużony na kolejne sezony. Osoby nieheteronormatywne mogły także wziąć udział w polskiej wersji programu Magia nagości, choć ten program – ze względu na swoją formę – trudno uznać za klasyczne randkowe show, w którym szuka się miłości życia.

Czytaj również: Przetrwać do świtu - Bruce Willis powraca w kolejnym filmie sensacyjnym!

W tym kontekście zmiana na TVP budzi niemałe zdziwienie. Zwłaszcza że jeszcze do niedawna stacja prezentowała niezwykle konserwatywne treści, część z materiałów krytykowana była także przez aktywistki i aktywistów równościowych. Chociaż za granicą mamy do wyboru wiele programów z queerowymi uczestnikami, to jednak pierwszy na myśl nie przychodzi Rolnik szuka żony. Co ciekawe to we francuskiej wersji tego show, w 2015 roku, mogliśmy po raz pierwszy oglądać rolnika geja. Był to trzydziestojednoletni hodowca owiec, który przejął rodzinny biznes po śmierci swojego ojca. 

Czytaj również: Kobieta sukcesu - śmieszna komedia z udziałem plejady polskich gwiazd znów w tv! O czym jest?

Następnie na przestrzeni lat w produkcji coraz częściej widzowie mogli kibicować osobom innych orientacji. Czy tym razem zobaczymy taką reprezentację w polskim show?

 

źródła: Instagram, www.telegraph.co.uk 

Tagi: rolnik szuka żony,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Rolnik szuka żony
Marta Manowska0
Okładka książki - Rolnik szuka żony

Prowadząca program "Rolnik szuka żony" Marta Manowska rusza w podróż sentymentalną i odwiedza bohaterów wszelkich trzech edycji programu...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje